Soczewki kontaktowe i wzrok

Odkryj szeroką gamę przydatnych informacji na temat soczewek kontaktowych oraz Twojego wzroku.

W CooperVision jesteśmy zaangażowani w pomoc w poprawie sposobu, w jaki ludzie widzą każdego dnia. Jako światowy lider w branży soczewek kontaktowych, naszą pasją jest wzrok — i chcemy, by był on również Twoją pasją!

Oprócz współpracy ze specjalistami w zakresie zdrowia oczu na całym świecie, chcemy pomagać osobom noszącym soczewki kontaktowe, takim jak Ty, w uzyskiwaniu informacji na temat zdrowia oczu oraz naszych najnowszych innowacji w zakresie korekcji wad wzroku. Poniższe informacje mogą także otworzyć Ci oczy na nowe możliwości. Zobacz!

Korekcja wzroku

Widzenie jest możliwe dzięki fascynującemu procesowi, który ma miejsce między oczami a mózgiem. Nie jest zaskoczeniem, że do skorygowania zaburzeń widzenia, takich jak krótkowzroczność (miopia), dalekowzroczność (hiperopia), astygmatyzm czy prezbiopia, potrzeba wyrobu medycznego (np. soczewek kontaktowych). W tej sekcji dowiesz się więcej o powszechnych wadach wzroku oraz o tym, jak soczewki kontaktowe mogą pomóc.

Dowiedz się więcej

Wzrok po 40. roku życia

Prezbiopia, powszechna wada, która utrudnia wyraźne widzenie obiektów znajdujących się w bliskiej odległości, jest jednym z przykładów tego, jak zmienia się nasz wzrok. Z wiekiem mogą również wystąpić choroby takie jak jaskra czy zaćma. Oprócz regularnych wizyt u specjalisty, ważne jest, by mieć świadomość zmian w układzie wzrokowym i wiedzieć, co można zrobić. Dowiedz się więcej w tej sekcji.

Dowiedz się więcej

Zdrowie oczu

Oko to złożony narząd. Dlatego regularne wizyty u specjalisty są niezbędne, aby pomóc zachować zdrowie oczu. Podobnie jak w przypadku innych obszarów związanych ze zdrowiem ważne jest również regularne zasięganie informacji. W tej sekcji znajdziesz pomocne treści, w tym odpowiedzi na wiele często zadawanych pytań.

Dowiedz się więcej

Miesięczne soczewki kontaktowe

Wiele osób uważa, że tryb wymiany miesięcznych soczewek kontaktowych jest lepszy dla ich stylu życia. Chociaż do czyszczenia i przechowywania soczewek w nocy jest wymagany płyn do pielęgnacji soczewek, soczewki te mogą być niedrogim rozwiązaniem do korekcji wady wzroku. Aby dowiedzieć się więcej o miesięcznych soczewkach kontaktowych, przejdź do tej sekcji.

Dowiedz się więcej

To jest wyrób medyczny.

Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.

Prowadzący reklamę: CooperVision Poland Sp. z o.o. Producent: CooperVision Manufacturing Ltd. Upoważniony przedstawiciel: CooperVision CL Kft.