A więc Twoje nastoletnie dziecko chce nosić soczewki! Wiele nastolatków tego pragnie.

Niektórzy mają dość noszenia okularów z grubymi szkłami i pragną zaznać swobody, na jaką pozwalają soczewki lub po prostu chcą lepiej widzieć podczas uprawiania sportu. Inni pragną zrezygnować z okularów, spróbować soczewek kolorowych lub innych soczewek używanych jako akcesoria.

Co każdy rodzic powinien wiedzieć na temat soczewek kontaktowych dla nastolatka? Poniżej omówimy kilka ważnych kwestii.

Uwaga: soczewki kontaktowe na Halloween

Soczewki na Halloween lub soczewki kolorowe to dobra zabawa, zwłaszcza dla nastolatków pragnących zaznaczyć swoją indywidualność. Jeśli Twoje nastoletnie dziecko chce kupić soczewki tego typu na Internecie, pamiętaj o tym, że - o ile nie zostały one zakupione ze sprawdzonych źródeł - mogły nie zostać zatwierdzone przez amerykańską Agencję Żywności i Leków (FDA).

Soczewki kontaktowe to wyrób medyczny. Soczewki kontaktowe, które nie zostały dobrane i przepisane przez specjalistę mogą uszkodzić oczy nastolatka. Aby otrzymać więcej informacji na ten temat, skonsultuj się ze specjalistą.

Zastanów się nad soczewkami jednorazowymi dla nastolatka

Czyste soczewki stanowią klucz do utrzymania zdrowia oczu. Jednodniówki (jednorazowe soczewki kontaktowe, które wyrzuca się na koniec dnia) mogą okazać się tu pomocne.

Schemat noszenia soczewek jednorazowych jest łatwy do zapamiętania.

Jednodniówki sprawdzają się w przypadku alergii, łagodząc podrażnienie oczu.

Podnoszą poczucie własnej wartości nastolatków, pomagając im wywiązać się z nowego odpowiedzialnego zadania.

Soczewki kontaktowe i sport - para zwycięzców

Soczewki kontaktowe mogą ułatwić życie Tobie i Twojemu nastoletniemu dziecku uprawiającemu sport w szkole bądź grającemu w lidze.

You can stop worry about injuries resulting from broken glasses and their costly repair and replacement.

Koniec z zsuwającymi się lub spadającymi okularami podczas treningów i meczy.

Soczewki kontaktowe zapewniają szersze pole widzenia i lepsze widzenie peryferyjne.

Z soczewkami kontaktowymi łatwiej nosić gogle ochronne.

Rozmowa z nastolatkiem - przed pierwszym użyciem soczewek

To duża odpowiedzialność. Obchodzenie się z soczewkami we właściwy sposób pomoże utrzymać zdrowie oczu i zapewnić najlepszy wzrok. Oto niektóre rady, którymi powinieneś podzielić się ze swoim nastoletnim dzieckiem:

  • Nie wymieniaj się soczewkami z innymi
  • Pożyczanie soczewek zwiększa ryzyko infekcji. Ponadto, aby chronić wzrok niezmiernie ważne jest, aby nosić odpowiednio dobrane i przepisane Ci na receptę soczewki.
  • Obchodź się z nimi ostrożnie
  • Soczewki kontaktowe mogą pęknąć. Nigdy nie noś pękniętych soczewek, ponieważ mogą one spowodować zadrapania oka.
  • Przed zakładaniem soczewek umyj ręce

Oko to jeden z najwrażliwszych punktów układu odpornościowego, a zarazki przeniesione na soczewkę kontaktową ostatecznie znajdą się w oku.

Powiedz swojemu nastolatkowi, że soczewki kontaktowe mają wiele zalet, ale wymagają także odpowiedniej pielęgnacji, o której wspomnieliśmy wcześniej.

 

Niczego w tym artykule nie należy interpretować jako porady lekarskiej, nie ma on także na celu zastąpienia zaleceń lekarskich. W przypadku szczegółowych pytań, prosimy o kontakt ze specjalistą.

Więcej artykułów

To jest wyrób medyczny.

Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.

Prowadzący reklamę: CooperVision Poland Sp. z o.o. Producent: CooperVision Manufacturing Ltd. Upoważniony przedstawiciel: CooperVision CL Kft.