Doświadczony użytkownik

Masz doświadczenie w noszeniu soczewek kontaktowych, więc...

...wiesz, jak pozytywnie mogą one wpłynąć na Twoje życie. Ważne jednak, aby pamiętać, że zarówno Twoje potrzeby związane ze wzrokiem, jak i technologia soczewek kontaktowych będą się rozwijać.

W miarę starzenia się, dłuższego korzystania z urządzeń cyfrowych lub spędzania większej ilości czasu na ulubionych zajęciach na świeżym powietrzu, możesz chcieć dostosować moc lub zmienić rodzaj noszonych soczewek kontaktowych, by zmaksymalizować ostrość widzenia, komfort i wygodę.

Konsultuj się ze specjalistą  przynajmniej raz w roku lub w zalecanym przedziale czasowym, aby poddać się badaniu i zapytać o nowe opcje soczewek kontaktowych, które mogą być odpowiednie dla Twojego zmieniającego się stylu życia i potrzeb w zakresie korekcji wzroku. Kliknij poniższe linki, aby dowiedzieć się więcej o tematach, które chcesz omówić.

Wszystko o komforcie

Czy zastanawiałeś się kiedyś, czy Twoje soczewki kontaktowe mogą być jeszcze wygodniejsze? Badania i rozwój w dziedzinie soczewek kontaktowych koncentrują się na poprawie doświadczeń związanych z ich noszeniem. Wśród cech stworzonych z myślą o komforcie znajdują się następujące:

 • Zaawansowane materiały silikonowo-hydrożelowe soczewek kontaktowych pomagają utrzymać ich wilgotność przez cały dzień i dostarczają więcej tlenu do oczu w porównaniu z tradycyjnymi hydrożelowymi soczewkami kontaktowymi. Nie wszystkie materiały silikonowo-hydrożelowe są takie same; porozmawiaj ze specjalistą o swoich opcjach.
 • Specjalne konstrukcje powierzchni i krawędzi, które pomagają zapewnić idealne dopasowanie i zapewniają komfort.
 • Innowacyjna optyka, która pomaga przy zmęczeniu oczu związanym z korzystaniem z urządzeń cyfrowych.
 • Niedrogie soczewki jednodniowe, które nie wymagają czyszczenia i mogą pomóc osobom je noszącym uniknąć podrażnień związanych z osadami, które mogą gromadzić się na soczewkach w ciągu kilku tygodni codziennego noszenia soczewek miesięcznych.

Jeśli szukasz większego komfortu soczewek kontaktowych, omów te tematy ze swoim specjalistą.

Należy pamiętać, że dyskomfort nie jest normalny przy noszeniu soczewek kontaktowych. Jeśli w soczewkach kontaktowych zaczniesz czuć się niekomfortowo lub wystąpi podrażnienie, ważne jest, aby porozmawiać ze specjalistą. Specjalista może rozwiązać Twoje problemy z noszeniem soczewek. Obejmuje to określenie najlepszego materiału, konstrukcji i harmonogramu wymiany soczewek – oraz sposobu, w jaki soczewki mogą sprostać wymaganiom Twojego stylu życia.

Zmiana soczewek kontaktowych na inne

Przy każdej rozmowie ze specjalistą należy zapytać o najnowsze osiągnięcia w dziedzinie soczewek kontaktowych. Badania i rozwój prowadzą do znacznych postępów w tej dziedzinie i nie warto przegapić korzyści, jakie może przynieść zmiana soczewek kontaktowych.

Zrozumienie znaczenia materiałów

Czy Twoje obecne soczewki kontaktowe są wykonane z materiału hydrożelowego, czy z silikonowo-hydrożelowego ?

Podczas gdy hydrożelowe soczewki kontaktowe były pierwszym rodzajem miękkich soczewek kontaktowych, soczewki wykonane z  materiałów silikonowo-hydrożelowych stanowią ponad 75% przepisywanych dzisiaj nowych soczewek kontaktowych1. Materiały silikonowo-hydrożelowe wspomagają zdrowe* noszenie soczewek, umożliwiając dotarcie do rogówki większej ilości tlenu u osób noszących, co pomaga zredukować zaczerwienienia i obrzęk*.

Soczewki silikonowo- hydrożelowe zapewniają korzyści miękkiego materiału o wysokiej przepuszczalności tlenu, umożliwiając większą elastyczność i dłuższe użytkowanie.

Poproś specjalistę o więcej informacji na temat najbardziej zaawansowanych soczewek silikonowo-hydrożelowych.

Weź pod uwagę swoją wygodę

W zależności od stylu życia, możesz preferować soczewki kontaktowe, które czyścisz wieczorem i wymieniasz po kilku tygodniach; możesz też preferować soczewki jednodniowe. Ceny jednych i drugich są dość przystępne, więc warto rozważyć, która opcja będzie dla Ciebie najlepsza.

Możliwe, że często podróżujesz, masz sezonowe alergie lub aktywnie uprawiasz sport, w którym okulary mogą przeszkadzać. Jeśli dotyczy Cię któryś z tych scenariuszy lub po prostu pragniesz większej wygody, soczewki kontaktowe są oczywiście doskonałym wyborem, aby spełnić Twoje potrzeby w zakresie korekcji wzroku.

Specjalista może udzielić wskazówek na temat dostępnych opcji.

 

*Materiały silikonowo-hydrożelowe (SiHy) minimalizują lub eliminują powikłania związane z niedotlenieniem dzięki wysokiemu dopływowi tlenu podczas codziennego noszenia.
W porównaniu z tradycyjnymi hydrożelowymi soczewkami kontaktowymi
1 Morgan PB, Woods CA; Tranoudis, Ioannis G. et. al. International contact lens prescribing in 2018. CL Spectrum. 2019;34(1):26-32.

Zmiany widzenia

Wraz z procesem starzenia się zmienia się nasz wzrok, podobnie jak nasze potrzeby w zakresie jego korekcji.

Nawet osoby, które nigdy wcześniej nie nosiły okularów ani soczewek kontaktowych, zaczynają mieć trudności z ostrym widzeniem z bliska, gdy skończą 40 lat. Nazywa się to prezbiopią (starczowzrocznością) i dotyka nas wszystkich.

Jeśli masz ponad 40 lat i zaczynasz mieć problem z czytaniem małej czcionki bez trzymania książki lub czasopisma nieco dalej niż kiedyś lub gdy tekst na ekranie telefonu zacznie wyglądać niewyraźnie, prawdopodobnie masz prezbiopię (starczowzroczność). Nadszedł czas na wizytę u specjalisty.

Multifokalne soczewki kontaktowe

Dobre wieści: Nie ma powodu, aby rezygnować z wygody noszenia soczewek kontaktowych lub nosić okulary, kiedy tego nie chcesz. Prezbiopię można skorygować za pomocą multifokalnych soczewek kontaktowych: zapewniają one wyraźne widzenie niezależnie od tego, czy patrzysz na rzeczy znajdujące się blisko, daleko, czy gdziekolwiek pomiędzy.

Multifokalne soczewki kontaktowe można nosić bez uszczerbku dla jakości widzenia, komfortu i wygody. Dostępne są multifoklane soczewki kontaktowe wykonane z najbardziej zaawansowanych materiałów silikonowo-hydrożelowych, a nawet jednodniowe multifokalne soczewki kontaktowe.

Kiedy zaczniesz wykazywać objawy prezbiopii – a zaczniesz! – zadzwoń do swojego specjalisty, aby umówić się na wizytę.

Cyfrowy styl życia

Wiele z naszych codziennych zadań i czynności związanych z wypoczynkiem wymaga spędzania czasu z urządzeniami cyfrowymi. Istnieją obecnie soczewki kontaktowe zaprojektowane specjalnie z myślą o tym, aby pomagać użytkownikom bezproblemowo przenosić punkt skupienia między urządzeniami cyfrowymi a działaniami w trybie offline. Więcej informacji można uzyskać u specjalisty.

Dlaczego CooperVision?

Od ponad 40 lat CooperVision dokłada wszelkich starań, aby każdego dnia pomagać ludziom na całym świecie w lepszym widzeniu. Dzięki naszym innowacjom w dziedzinie okulistyki, optyki i optometrii, w rozwoju materiałów, projektowaniu oraz produkcji pomogliśmy milionom użytkowników soczewek kontaktowych żyć wyraźnie i staliśmy się zaufanym światowym liderem w branży soczewek kontaktowych. Obecnie nasze soczewki kontaktowe są przepisywane w ponad 130 krajach.*

Spełnianie potrzeb każdego użytkownika

Niezależnie od tego, czy potrzebujesz sferycznych soczewek kontaktowych, masz receptę na soczewki  toryczne lub multifokalne, czy też potrzebujesz specjalistycznych ortokeratologicznych soczewek twardówkowych na zamówienie, możesz polegać na CooperVision.

Rozwój technologii soczewek kontaktowych

Z pasją koncentrujemy się na naszej misji. W ostatnich latach nasze badania i rozwój doprowadziły do wprowadzenia przełomowych produktów, które spełniły istotne potrzeby użytkowników:

 • Rodzina jednodniowych soczewek kontaktowych CooperVision clariti® 1 day
  Pierwsza na świecie pełna rodzina silikonowo-hydrożelowych soczewek kontaktowych
 • Jednodniowe soczewki kontaktowe CooperVision MiSight®
  Pierwsze na świecie miękkie soczewki kontaktowe zatwierdzone przez FDA w celu spowolnienia progresji krótkowzroczności u dzieci w wieku 8–12 lat na początku leczenia.
 • Soczewki kontaktowe CooperVision Biofinity Energys®
  Soczewki kontaktowe zaprojektowane z myślą o Twoim cyfrowym stylu życia.
 • Soczewki kontaktowe CooperVision
  Najbardziej dostępne opcje, aby spełnić prawie każde zalecenie co do mocy dla pacjenta.

Nasze wysiłki są obecnie kontynuowane, ponieważ naukowcy z CooperVision odkrywają nowe, interesujące sposoby pomagania ludziom w lepszym widzeniu.

 

* Dane CooperVision w archiwum, 2020. Produkty do pielęgnacji soczewek CooperVision, miękkie i specjalistyczne soczewki kontaktowe.
† Wskazania do stosowania: Soczewki kontaktowe MiSight 1 day (omafilcon A) są wskazane do korekcji krótkowzrocznej ametropii oraz do spowolnienia progresji krótkowzroczności u dzieci bez schorzeń oczu, które w momencie rozpoczęcia leczenia są w wieku 8-12 lat i mają refrakcję od -0,75 do -4,00 dioptrii (równoważnik sferyczny) przy < = 0,75 dioptrii astygmatyzmu. Soczewkę należy wyrzucić po każdym zdjęciu.
Dane CooperVision w archiwum, 2019. Na podstawie produkowanych kombinacji opcji Rx (sfera, cylinder, oś i dodatek) miękkich soczewek sferycznych, torycznych i wieloogniskowych (z uwzględnieniem soczewek na zamówienie), silikonowo-hydrożelowych i hydrożelowych dostarczanych przez 4 głównych producentów. Obejmuje 1-dniowe, dwutygodniowe i miesięczne soczewki kontaktowe. Soczewki kontaktowe kosmetyczne i fotochromatyczne nie są uwzględnione. Nie obejmuje to wielu wariantów krzywej bazowej.

Troska o naszą planetę

CooperVision wciąż pracuje nad redukcją naszego wpływu na środowisko i wdrażaniem zasad zrównoważonego rozwoju, ponieważ uważamy, że jest to słuszne – dla naszych pracowników, klientów, firmy i planety.

 

 

To jest wyrób medyczny.

Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.

Prowadzący reklamę: CooperVision Poland Sp. z o.o. Producent: CooperVision Manufacturing Ltd. Upoważniony przedstawiciel: CooperVision CL Kft.