W porównaniu do technologii z przeszłości, obecne rozwiązania technologiczne zapewniają użytkownikom większy wybór w zakresie trybu wymiany soczewek.

Wybór ten jest w dużej mierze zależny od indywidualnych preferencji. Soczewki jednodniowe, dwutygodniowe, miesięczne - każde z nich ma swoje wady i zalety.

W tym artykule pragniemy zapoznać Cię z miesięcznymi soczewkami kontaktowymi.

Czy soczewki miesięczne są dla mnie odpowiednie?

Miesięczne soczewki kontaktowe mają wiele zalet:

  • Soczewki przeznaczone do noszenia w trybie przedłużonym
  • Niektóre miesięczne soczewki kontaktowe można nosić bez zdejmowania do siedmiu dni pod rząd.
  • Pozostawienie na noc soczewek nie zatwierdzonych do tego trybu noszenia stwarza ryzyko dla Twoich oczu, ponieważ soczewki te uniemożliwiają dopływ tlenu do oczu. Może to skutkować infekcjami oraz neowaskularyzacją rogówki, polegającą na wrastaniu naczyń krwionośnych w białko oczu.
  • W ciągu dnia, kiedy masz otwarte oczy, tlen swobodnie dopływa do rogówki. Miesięczne soczewki kontaktowe oraz inne soczewki kontaktowe do noszenia w trybie przedłużonym to zwykle soczewki silikonowo-hydrożelowe, które cechuje wysoka przepuszczalność gazów - pozwalają one na co najmniej pięciokrotnie większy przepływ tlenu przez soczewkę w porównaniu do zwykłych soczewek.

Przed zakupem soczewek kontaktowych lub przed ich zmianą na soczewki innego typu zawsze zasięgnij porady specjalisty.

Wybór soczewek miesięcznych oznacza zakup mniejszej liczby soczewek

Całkowity koszt miesięcznych soczewek kontaktowych może być nieco niższy niż koszt soczewek jednodniowych, ponieważ kupuje się mniej soczewek. Wyrzuca się je co miesiąc, a nie codziennie, a więc potrzebne będzie jedynie 24 soczewek na rok. Dla troszczącego się o ekologię użytkownika oznacza to również mniej odpadów.

Komfort

Oprócz większej przepuszczalności tlenu, dzięki której oczy pozostają wyraziste, a gałki oczne białe, materiał silikonowo-hydrożelowy, z którego wykonane są soczewki miesięczne może również zapewnić większy komfort. Twoje oczy oddychają lepiej i pozostają nawilżone - osiągnięcie takiej równowagi jest możliwe dzięki udoskonalonej technologii produkcji soczewek kontaktowych.

Miesięczne, dwutygodniowe albo jednodniowe soczewki kontaktowe - wybór należy do Ciebie

Przed zakupem soczewek kontaktowych lub przed ich zmianą na soczewki innego typu zawsze zasięgnij porady specjalisty. Specjalista upewni się, że przepisane Ci moce są właściwe, a soczewki odpowiednio dopasowane do Twoich oczu, po to aby zapewnić Ci jak najlepszy wzrok i zdrowie oczu.

Wybór soczewek miesięcznych, dwutygodniowych lub jednodniowych zależy często od osobistych preferencji, lecz specjalista będzie mógł udzielić Ci dodatkowych wskazówek odnośnie najlepszego wyboru w oparciu o Twój styl życia. Pomoże także kontrolować Twój wzrok w okresie adaptacji do nowych soczewek.

 

Niczego w tym artykule nie należy interpretować jako porady lekarskiej, nie ma on także na celu zastąpienia zaleceń lekarskich. W przypadku szczegółowych pytań, prosimy o kontakt ze specjalistą.

Więcej artykułów

To jest wyrób medyczny.

Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.

Prowadzący reklamę: CooperVision Poland Sp. z o.o. Producent: CooperVision Manufacturing Ltd. Upoważniony przedstawiciel: CooperVision CL Kft.