Korekcja wzroku

Dowiedz się więcej o powszechnych wadach wzroku, o tym, jak soczewki kontaktowe mogą pomóc skorygować Twój wzrok i o wiele więcej.

Odpowiedzi i spostrzeżenia dotyczące problemów z widzeniem i korekcją wzroku

Anatomia oczu jest niezwykle złożona - gdy wszystko działa prawidłowo, widzisz wyraźnie. Niestety wyraźne widzenie nie jest pewne.

Niezależnie od tego, czy jest to efekt genów, procesu starzenia się, czy też innego problemu z widzeniem, możesz potrzebować okularów lub soczewek kontaktowych, aby wyraźnie widzieć. Krótkowzroczność (miopia), dalekowzroczność (hiperopia), astygmatyzm i prezbiopia są jednymi z najczęstszych problemów ze wzrokiem. Aby lepiej zrozumieć te wady wzroku i nie tylko, zapoznaj się z naszą kolekcją artykułów poniżej.

Korekcja wzroku

Soczewki kontaktowe do monowizji

Wraz z wiekiem nasze oczy mogą mieć problemy z widzeniem z bliskiej odległości – stan ten zwany jest prezbiopią. Soczewki kontaktowe Monovision mogą pomóc w tych stanie.

Article

Toryczne soczewki kontaktowe - o czym należy wiedzieć?

Być może wiesz o istnieniu miękkich torycznych soczewek kontaktowych dla astygmatyków, ale czym one są i jak pomagają?

Article

Multifokalne soczewki kontaktowe

Czym są wieloogniskowe soczewki kontaktowe, jak działają i czy są odpowiednie dla Ciebie?

Article

Co to jest astygmatyzm?

Czy podczas badania wzroku okazało się, że masz astygmatyzm? Wyjaśnimy, na czym polega to schorzenie i jak je korygować.

Article

Co to jest „leniwe oko”?

Zobaczmy, jak ambliopia (niedowidzenie), zwana także „leniwym okiem”, może wpływać na wzrok i jak zazwyczaj wygląda leczenie.

Article

Witaminy na oczy i wzrok

Jakie produkty spożywcze są dobre dla naszego wzroku? Oddzielmy fakty od fikcji i poznajmy prawdziwe informacje o witaminach na oczy. 

Article

Jak to się dzieje, że widzimy?

Wzrok jest jednym z najbardziej złożonych zmysłów człowieka. Ale czy wiesz, jak działają Twoje oczy?

Article

Co to jest dalekowzroczność?

Porozmawiajmy o dalekowzroczności (nadwzroczności) – co ją powoduje, jak można ją korygować i co ją odróżnia od powszechnego schorzenia o nazwie prezbiopia (starczowzroczność).

Article

Co to jest stożek rogówki?

Wyjaśnimy, na czym polega ta choroba i jakie są jej objawy, a także przedstawimy możliwości jej kontrolowania i leczenia.

Article

Co to jest krótkowzroczność?

Omówmy tę częstą chorobę, zwaną fachowo miopią, oraz możliwości jej korygowania.

Article

To jest wyrób medyczny.

Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.

Prowadzący reklamę: CooperVision Poland Sp. z o.o. Producent: CooperVision Manufacturing Ltd. Upoważniony przedstawiciel: CooperVision CL Kft.