Jeśli nosisz już soczewki kontaktowe, gratulujemy!

W oparciu o Twoje doświadczenie chcemy Ci pomóc w uzyskaniu potrzebnych informacji. Rozpocznij, klikając jeden z poniższych przycisków.

Zakładanie i zdejmowanie
Czyszczenie i pielęgnacja
Wskazówki dotyczące komfortu
 

Zmiana soczewek na inne
Zmiany widzenia
Nowa technologia
 

Nowy użytkownik

Co należy wiedzieć o noszeniu i pielęgnacji soczewek kontaktowych

Niezależnie od tego, czy zamierzasz kupić pierwsze soczewki kontaktowe, czy też nosisz je od niedawna, pokochasz je.

Oczywiście, jak z każdym nowym doświadczeniem, przyzwyczajenie się do noszenia soczewek kontaktowych może trochę potrwać. Jednak wkrótce noszenie soczewek kontaktowych i dbanie o nie będzie wydawało się tak proste i rutynowe jak codzienne mycie zębów.

Wystarczy postępować zgodnie z instrukcjami specjalisty oraz uzyskać więcej przydatnych informacji, korzystając z poniższych linków.

Gorąco zachęcamy do przystąpienia do Klubu Pierwsze Soczewki CooperVision, dzięki któremu możesz uzyskać nawet 120 pln PREMII! Jak to zrobić?

1) Dobierz soczewki u specjalisty.

2) Dokonaj pierwszych zakupów soczewek miesięcznych lub jednodniowych (min. 2 opakowania). Zachowaj dowód zakupu!

3) Wypełnij formularz na stronie mojepierwszesoczewki.pl, by dołączyć do Klubu i otrzymać pierwszą premię. 

PAMIĘTAJ: Kup soczewki (lub wpłać zaliczkę) w tym samym dniu, w którym zostały dopasowane. W czasie promocji możesz uzyskać nawet 120 pln PREMII po dokonaniu zakupu maksymalnie 8 opakowań soczewek kontaktowych CooperVision. 

 

Jak zakładać soczewki

Jeśli jesteś jak większość nowych użytkowników, zakładanie soczewek kontaktowych prawdopodobnie wywołuje u Ciebie nieco nerwowości. Nie martw się, to normalne. Ale zdziwisz się, jak łatwo i jak szybko się do tego przyzwyczaisz.

Jeśli chcesz założyć soczewki kontaktowe, upewnij się, że znajdujesz się przed lustrem i masz do dyspozycji następujące rzeczy:

 • Mydło beztłuszczowe do mycia rąk
 • Niestrzępiący się ręcznik do wytarcia rąk – soczewki kontaktowe mogą przykleić się do mokrych palców

W przypadku noszenia soczewek kontaktowych wielokrotnego użytku, które należy czyścić i przechowywać w pojemnikach przez noc, potrzebne będą również:

 • Płyn do soczewek kontaktowych do czyszczenia i dezynfekcji soczewek – nie należy używać do tego mydła, wody z kranu ani wody z butelki.
 • Pamiętaj: Woda i soczewki kontaktowe nie idą w parze. Nigdy nie należy myć ani przechowywać soczewek kontaktowych w wodzie.

Wykonaj te proste kroki, aby założyć soczewki kontaktowe...

 

Profesjonalna porada: Podczas zakładania każdej soczewki kontaktowej oczy powinny być otwarte.

Krok

1

Zawsze najpierw umyj i osusz ręce.

Zawsze myj ręce beztłuszczowym mydłem, aby zapobiec przechodzeniu zarazków na soczewki kontaktowe i do oczu. Przed dotknięciem soczewek kontaktowych wytrzyj ręce niestrzępiącym się ręcznikiem.

Krok

2

Delikatnie podnieś soczewkę czubkiem palca wskazującego

Upewnij się, że soczewka wygina się w górę, jak miseczka. Nie powinno być żadnych rozdarć ani zarysowań.

 
 

Profesjonalna porada: Za każdym razem zaczynaj od tej samej strony. Ponieważ Twoje lewe i prawe oko są różne, lewa i prawa soczewka kontaktowa też są różne. Aby uniknąć przypadkowego pomylenia soczewek, zawsze zaczynaj od tego samego oka.

Krok

3

Umieść soczewkę na oku

Umieść środkowy palec tej samej ręki blisko dolnych rzęs i odciągnij dolną powiekę w dół. Drugą ręką podnieś górną powiekę palcem wskazującym lub środkowym. Umieść soczewkę na oku.

Krok

4

Wszystko odbywa się w mgnieniu oka!

Delikatnie opuść powieki i zamrugaj. Soczewka wyśrodkuje się sama. Jeśli wszystko wygląda i jest w porządku, nic więcej nie musisz robić. Następnie powtórz to z drugą soczewką!

Zakładanie soczewek kontaktowych nie powinno być fizycznie niewygodne. Jeśli podczas zakładania wystąpi ból, na soczewce mogą znajdować się zanieczyszczenia, zarysowania lub rozdarcia. Wyjmij soczewkę, wyczyść ją i zdezynfekuj płynem do soczewek, oraz dokładnie sprawdź przed ponowną próbą założenia. Jeśli nadal odczuwasz dyskomfort, skontaktuj się ze specjalistą.

 

 
 

Jak zdejmować soczewki

Podobnie jak zakładanie soczewek kontaktowych, ich zdejmowanie może na początku wydawać się nieco nienaturalne. Ale podobnie jak dziesiątki milionów innych użytkowników soczewek – od dzieci po seniorów – przy odrobinie praktyki dasz radę. Zrelaksuj się i poświęć na to trochę czasu. Dasz radę.

Niezależnie od tego, czy wyjmujesz, czy zakładasz soczewki, zawsze miej przed sobą lustro oraz następujące przedmioty:

 • Mydło beztłuszczowe do mycia rąk
 • Niestrzępiący się ręcznik do wytarcia rąk – soczewki kontaktowe mogą przykleić się do mokrych palców

W przypadku noszenia soczewek kontaktowych wielokrotnego użytku, które należy czyścić i przechowywać w pojemnikach przez noc, potrzebne będą również:

 • Płyn do soczewek kontaktowych do czyszczenia i dezynfekcji soczewek – nie należy używać do tego mydła, wody z kranu ani wody z butelki.
  Pamiętaj: Woda i soczewki kontaktowe nie idą w parze. Nigdy nie należy myć ani przechowywać soczewek kontaktowych w wodzie.
 • Pojemnik do przechowywania soczewek kontaktowych

Wykonaj te proste kroki, aby zdjąć soczewki kontaktowe...

 
 
 

Profesjonalna porada: Wyrób sobie nawyk zdejmowania soczewek w takiej samej kolejności, w jakiej je zakładasz, aby uniknąć pomylenia lewej i prawej soczewki.

Krok

1

Umyj i osusz ręce

Zawsze myj ręce beztłuszczowym mydłem, aby zapobiec przechodzeniu zarazków na soczewki kontaktowe i do oczu. Przed dotknięciem soczewek kontaktowych wytrzyj ręce niestrzępiącym się ręcznikiem.

Krok

2

Patrz w górę i szeroko otwórz oko

Trzymaj głowę nieruchomo, ale patrz w górę. Spojrzyj w górę i za pomocą palca wskazującego przesuń soczewkę na dolną część (białko) oka.

Krok

3

Delikatnie ją ściśnij

Delikatnie ściśnij soczewkę kciukiem i palcem wskazującym. Zdejmij soczewkę. Dotykaj soczewki delikatnie, aby jej nie uszkodzić.

Krok

4

Wyrzuć lub wyczyść

Jeśli nosisz jednodniowe soczewki kontaktowe, możesz po zdjęciu wyrzucić je do kosza. W przypadku soczewek wielokrotnej wymiany przed wymianą - przez dwa tygodnie lub miesiąc, w zależności od harmonogramu wymiany zaleconego przez specjalistę - należy je czyścić i przechowywać zgodnie z instrukcjami dołączonymi do płynu do soczewek. Dowiedz się więcej o czyszczeniu i dezynfekcji soczewek tutaj.

 

 
 

Czyszczenie i pielęgnacja soczewek kontaktowych

Jeśli nosisz jednodniowe soczewki kontaktowe, nie musisz się martwić o żadne czyszczenie ani dezynfekcję: za każdym razem, gdy zakładasz soczewki kontaktowe, jest to nowa para.

Osoby noszące soczewki dwutygodniowe i miesięczne mają trochę więcej pracy do wykonania – jest to bardzo ważne, ale również bardzo proste!

Postępuj zgodnie z tymi prostymi krokami przy każdym zdjęciu soczewek – oraz dokładnie przestrzegaj instrukcji dołączonych do płynu do pielęgnacji soczewek kontaktowych.

Krok

1

Po zdjęciu soczewki trzymaj ją w dłoni i wyciśnij na nią świeży płyn do soczewek kontaktowych. W instrukcjach płynu znajduje się informacja, ile kropli należy użyć.

Krok

2

Użyj palca wskazującego drugiej ręki, aby delikatnie pocierać soczewkę w tym roztworze, postępując zgodnie z instrukcjami.

Krok

3

Umieść soczewkę w pojemniku, zalej ją świeżym płynem, a następnie zamknij pojemnik. Uwaga: nie należy dolewać płynu do pojemnika. Zawsze, gdy nie nosisz soczewek, trzymaj je zalane płynem w pojemniku. Instrukcje płynu zawierają informacje o tym, jak długo należy moczyć soczewki, zanim zostaną bezpiecznie zdezynfekowane.

Więcej wskazówek dotyczących pielęgnacji soczewek

Z soczewkami kontaktowymi należy obchodzić się ostrożnie. Są miękkie i mogą się rozerwać, więc nie pozwól, aby dotknęły Twoich paznokci lub biżuterii. W przypadku rozdarcia soczewki należy ją wyrzucić.

Do czyszczenia i przechowywania soczewek kontaktowych należy używać wyłącznie świeżego płynu do soczewek kontaktowych. Minimalizuje to ryzyko przedostania się zarazków i innych zanieczyszczeń na soczewki. Nigdy nie należy używać wody z kranu ani z butelki, wcześniej używanego płynu ani śliny. Nie należy dolewać płynu do pojemnika.

Po każdym wyjęciu soczewek do noszenia należy wypłukać pojemnik płynem do soczewek. Należy pozostawić pojemnik bez nakrętek i do góry nogami w czystym, suchym miejscu. Należy często wymieniać pojemnik na soczewki, zgodnie z zaleceniami producenta.

Należy zawsze pamiętać o noszeniu soczewek kontaktowych zgodnie z harmonogramem zaleconym przez specjalistę – noszenie ich dłużej niż jest to zamierzone, może być szkodliwe dla oczu. W razie jakichkolwiek pytań dotyczących harmonogramu lub innych aspektów pielęgnacji soczewek kontaktowych najlepszym źródłem porad jest specjalista.

 

Wszystko o komforcie

Tak jak w przypadku każdego nowego doświadczenia noszenie soczewek kontaktowych po raz pierwszy może wydawać się nieco „inne” lub nietypowe. Jednak zaskoczy Cię to, jak szybko się do nich przyzwyczaisz. Wymaga to odrobiny cierpliwości, jednak w ciągu kilku dni być może nawet zapomnisz, że nosisz soczewki kontaktowe.

Soczewki kontaktowe CooperVision pomagają zapewnić komfort użytkownikom dzięki miękkim materiałom i innowacyjnej konstrukcji soczewek.

Zawsze możesz odwiedzić naszą stronę z często zadawanymi pytaniami, aby poznać niektóre z popularnych pytań i odpowiedzi na temat soczewek kontaktowych. Jednak także i poniżej znajdziesz kilka przydatnych wskazówek dotyczących utrzymania komfortu:

 • Należy planować regularne wizyty kontrolne u specjalisty w celu utrzymania zdrowego i wygodnego noszenia soczewek.
 • Należy ściśle przestrzegać harmonogramu wymiany zalecanego przez specjalistę . W przypadku noszenia jednodniowych soczewek kontaktowych nie należy ich stosować ponownie.
 • Należy unikać noszenia soczewek kontaktowych zbyt długo. Należy unikać noszenia soczewek zbyt długo, dłużej niż przez czas zalecany przez specjalistę i nie nosić soczewek w nocy, podczas snu, chyba że zaleci to specjalista.
 • W przypadku suchości w otoczeniu, mogą być pomocne krople zwilżające/nawilżające (przy niskiej wilgotności, szczególnie w przegrzanych pomieszczeniach zimą). Przed użyciem należy skonsultować się ze specjalistą.
 • Podczas długotrwałego korzystania z urządzeń cyfrowych należy robić częste, krótkie przerwy. Koncentracja na ekranie komputera lub urządzenia przenośnego może zmniejszyć częstotliwość mrugania, powodując tymczasową suchość soczewki.
 • Nałóż soczewki przed zastosowaniem balsamów, kremów lub nałożeniem makijażu oczu.
 • W przypadku noszenia soczewek kontaktowych wielokrotnego użytku (np. miesięcznych lub dwutygodniowych) należy ściśle przestrzegać zalecanych procedur dezynfekcji i czyszczenia płynem.

Jeśli w soczewkach czujesz się niekomfortowo lub podrażniają Ci one oko, lub jeśli nie widzisz wyraźnie, porozmawiaj ze specjalistą, aby uzyskać wymaganą pomoc.

Korzyści związane ze stylem życia

W jaki sposób soczewki kontaktowe CooperVision poprawią Twój styl życia? Oferujemy szeroką gamę produktów, które mogą zaspokoić niemal każdą potrzebę w zakresie korekcji wzroku i pomóc Ci żyć w sposób, jaki chcesz. Od sportu po podróże i urządzenia cyfrowe – nasze soczewki kontaktowe zapewniają swobodę, komfort i wygodę dla każdego stylu życia.

To jest wyrób medyczny.

Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.

Prowadzący reklamę: CooperVision Poland Sp. z o.o. Producent: CooperVision Manufacturing Ltd. Upoważniony przedstawiciel: CooperVision CL Kft.