Wzrok po 40. roku życia

Oczy nie są odporne na skutki starzenia się. Czy widzisz zmiany?

Przydatne informacje dotyczące starzenia się oczu

Po ukończeniu 40 lat może pojawić się problem z ostrym widzeniem przedmiotów w bliskiej odległości. To częsta wada zwana prezbiopią. Niewyraźne widzenie sprawia, że czytanie staje się ćwiczeniem prostowania ręki — tekst staje się wyraźny dopiero po oddaleniu go od oczu. Okulary do czytania lub multifokalne soczewki kontaktowe to najczęstsze opcje korekcji wzroku.

Z wiekiem mogą również wystąpić poważniejsze choroby, takie jak jaskra czy zaćma. Ważne, aby nie zapominać o oczach w ramach swojej opieki zdrowotnej. Oprócz regularnych wizyt u specjalisty ochrony wzroku, zachęcamy, by mieć świadomość zmian we wzroku i wiedzieć, co można zrobić w tej kwestii. Aby pomóc Ci w tych wysiłkach, przygotowaliśmy dla Ciebie poniższe artykuły informacyjne.

Wzrok po 40. roku życia

Co to jest prezbiopia?

W pewnym momencie dotknie ona każdego z nas. Ale czym dokładnie jest prezbiopia (starczowzroczność) i co możemy zrobić, aby ją skorygować?

Article

Co to jest zaćma?

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o zaćmie, m.in. czym ona jest i jakie ma objawy. Poznaj także potencjalne zabiegi chirurgiczne i wskazówki, które pomogą zmniejszyć ryzyko jej wystąpienia.

Article

Co to jest jaskra?

Dowiedz się więcej o tej chorobie, która jest drugą pod względem częstości przyczyną ślepoty na świecie.1

Article

To jest wyrób medyczny.

Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.

Prowadzący reklamę: CooperVision Poland Sp. z o.o. Producent: CooperVision Manufacturing Ltd. Upoważniony przedstawiciel: CooperVision CL Kft.