Przedstawiamy najnowsze trendy w dziedzinie akcesoriów dla oczu oraz wskazówki jak dbać o oczy, a zarazem dobrze wyglądać.

Okulary przeciwsłoneczne

Okulary przeciwsłoneczne należą do modnych akcesoriów, lecz zapewniają również doskonałą ochronę oczu.

Niestety nawet kosztowne, markowe okulary przeciwsłoneczne nie gwarantują odpowiedniej ochrony.

Bez względu na to, czy masz ochotę na nowe pilotki, czy potrzebujesz korekcyjnych okularów przeciwsłonecznych, oto kilka wskazówek dotyczących okularów przeciwsłonecznych, które zapewnią Ci dobry wzrok i wygląd.

Ochrona oczu

Słońce - zakładamy, że okulary przeciwsłoneczne chronią oczy przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych, jednak nie zawsze tak jest. Ciemna barwa soczewek nie świadczy o tym, w jakim stopniu okulary blokują promieniowanie UV i promieniowanie niebieskie - soczewki powinny spełniać podstawowe normy ochrony przed promieniowaniem UV. W USA soczewki powinny zatrzymywać 99% promieniowania UVB i umożliwiać przepuszczanie promieniowania UVA na poziomie 30% spektrum światła widzialnego.

Jeśli chodzi o nas - okulary przeciwsłoneczne blokują światło widzialne, a więc mogą w znaczny sposób utrudniać prowadzenie pojazdów. Nigdy nie należy nosić okularów przeciwsłonecznych podczas kierowania pojazdem w nocy, powinny one być natomiast zatwierdzone do prowadzenia pojazdów w porze dnia.

Inne czynniki ryzyka - ani korekcyjne, ani zwykłe okulary przeciwsłoneczne nie są przeznaczone do ochrony oczu przed sztucznymi źródłami światła (np. lampy w solarium) lub do celów bezpieczeństwa przemysłowego.

Jakość widzenia

Chcesz dobrze wyglądać i zarazem widzieć wyraźnie? Test krętej linii pozwala stwierdzić problemy z soczewką.

Test winding line: look at the vertical edge or line. Move his head back and forth, allowing the eyes to move across the lens when looking at the line. If the line becomes tortuous, it means that the lens is defective and you should look for a new pair of glasses.

Markowe oprawki

Jeśli nosisz okulary codziennie, pragniesz by pasowały do Twojego stylu. Na całe szczęście markowe oprawki dla mężczyzn i kobiet dostępne są w wielu stylach - zarówno retro, jak i nowoczesnych. Zanim zdecydujesz się na któryś z najnowszych trendów, skonsultuj się ze specjalistą, aby mieć pewność, że Twoje okulary korekcyjne są dla Ciebie odpowiednie.

Modne soczewki kontaktowe

Będące nowością na rynku, soczewki kosmetyczne lub inaczej ozdobne cieszą się coraz większą popularnością. Do ostatnich trendów należą:

Kolorowe soczewki kontaktowe

Zwykłe soczewki kontaktowe są często lekko zabarwione w celu ułatwienia ich zakładania i zdejmowania, jednak po włożeniu do oka przestają być widoczne. Kolorowe soczewki kontaktowe zmieniają lub uwydatniają Twój naturalny kolor oczu pokrywając większą część oka. Możesz zdecydować się na niebieskie soczewki kontaktowe lub wiele innych kolorów.

Soczewki kontaktowe jako akcesoria do kostiumów

Wiele producentów filmowych i wizażystów korzysta z soczewek kontaktowych w celu osiągnięcia efektów specjalnych w filmach i reklamach. Są to zazwyczaj soczewki kontaktowe pokrywające twardówkę, a więc wychodzące poza źrenicę i pokrywające białko oczu. Choć tworzą niesamowity efekt w studio, często też utrudniają aktorowi widzenie.

Soczewki kontaktowe - okręgi

Soczewki kontaktowe - okręgi, nazywane czasem „soczewkami wielkie oczy” sprawiają, że Twoje oczy wydają się większe. Efekt ten osiąga się za pomocą kolorowej soczewki pokrywającej częściowo białko oka. Soczewki kontaktowe - okręgi miały swój początek w Azji, gdzie popularny stał się image postaci z anime o spojrzeniu łani.

Jak wszystkie soczewki kontaktowe, soczewki ozdobne noszone bez konsultacji ze specjalistą stwarzają poważne zagrożenie. Ze względu na wzrastającą liczbę dolegliwości związanych z noszeniem soczewek jako modnych akcesoriów bez konsultacji ze specjalistą, nie można i nie powinno się kupować soczewek korekcyjnych, jak i ozdobnych bez recepty.

Istnieje wiele sposobów na to, aby Twoje oczy wyglądały dobrze i były jednocześnie zdrowe. Porozmawiaj ze specjalistą na temat rozwiązań odpowiednich dla Ciebie.

 

Niczego w tym artykule nie należy interpretować jako porady lekarskiej, nie ma on także na celu zastąpienia zaleceń lekarskich. W przypadku szczegółowych pytań, prosimy o kontakt ze specjalistą.

Więcej artykułów

To jest wyrób medyczny.

Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.

Prowadzący reklamę: CooperVision Poland Sp. z o.o. Producent: CooperVision Manufacturing Ltd. Upoważniony przedstawiciel: CooperVision CL Kft.