Zapewne zauważyłeś już termin Aquaform® Technology na naszych produktach i zastanawiałeś się, co on dokładnie znaczy. Nie chodzi tu wyłącznie o jedną rzecz lecz o połączenie różnych technologii materiałowych, czego wynikiem są wyjątkowo komfortowe soczewki kontaktowe, dostępne jedynie od CooperVision.

Tworzywo Aquaform, z którego wykonane są soczewki posiada wiele właściwości, które łącznie zapewniają użytkownikowi wyjątkowy komfort noszenia soczewek kontaktowych.

Na przykład, kiedy soczewka odpowiednio nie oddycha, niewielkie naczynka krwionośne w białku oka stają się bardziej widoczne, starając się dotrzeć do tlenu - podobnie jak roślina rosnąca w cieniu wyciąga gałęzie w kierunku słońca. Tworzywo stosowane do produkcji soczewek w technologii Aquaform cechuje wysoka przepuszczalność tlenu umożliwiająca większą oddychalność, tak aby białka Twoich oczu pozostały białe, a Twoje oczy zdrowe.

Kolejną cechą tych soczewek jest coś, co nazywamy niskim modułem. Moduł to stopień elastyczności soczewki kontaktowej - im niższy jest moduł, tym bardziej miękka i elastyczna jest soczewka.

Struktura molekularna tworzywa wykorzystywanego w technologii Aquaform sprawia, że soczewka pozostaje jednakowo, a zarazem naturalnie zwilżona na całej powierzchni, co zapewnia jej gładkość. Inne soczewki mogą być powlekane sztucznymi środkami nawilżającymi, które ulegają rozkładowi w miarę upływu czasu. Makromery silikonowe wykorzystywane w technologii Aquaform zatrzymują wodę w soczewce, utrzymując jej nawilżenie nawet po długim okresie noszenia.

Oprócz walorów tego tworzywa do jakości użytkowania soczewki przyczynia się w dużej mierze jej kształt. Soczewki wykonane w technologii Aquaform mają optymalny kształt z zaokrąglonymi krawędziami, co ogranicza kontakt spojówki z soczewką. Innymi słowy, zapobiega to nadmiernemu tarciu soczewki pod powieką, zapewniając większy komfort.