Myślisz o noszeniu soczewek kontaktowych? Przytłacza Cię ilość informacji dostępnych w internecie? Poniżej znajdziesz odpowiedzi na pytania zadawane przez osoby rozważające noszenie soczewek kontaktowych:


Czy soczewka kontaktowa może dostać się  „za oko”?
Nie, nie jest to możliwe. Podczas przecierania oczu w soczewkach kontaktowych może się zdarzyć, że soczewka przesunie się pod górną powiekę. Nie jest to jednak powód do paniki, ponieważ taką soczewkę można z łatwością wyjąć.


W jakim wieku można rozpocząć noszenie soczewek kontaktowych?
Średni wiek, w którym dziecko rozpoczyna noszenie soczewek to 13 lat jednak w badaniu przeprowadzonym przez The Ohio State University College of Optometry na grupie 116 dzieci wykazano, że większość dzieci w wieku między 8 a 11 rokiem życia może z powodzeniem nosić soczewki kontaktowe. Soczewki jednodniowe jak np. MyDay są najczęściej polecane młodszym pacjentom.


Czy mogę nosić soczewki kontaktowe, jeżeli noszę okulary dwuogniskowe?
Tak, soczewki kontaktowe do korekcji prezbiopii nazywane są "soczewkami multifokalnymi". Zaprojektowano je tak, aby część soczewki korygowała widzenie do bliży a część do dali. Godnymi polecenia są tu soczewki multifokalne firmy CooperVision jak np. Biofinity Multifocal, czy Proclear Multifocal. Oba rodzaje soczewek posiadają zaawansowaną konstrukcje, która umożliwia dobre widzenie zarówno do dali jak i do bliży a także w odległościach pośrednich.


Mam astygmatyzm. Czy mogę nosić soczewki kontaktowe?
Tak! Soczewki dla osób z astygmatyzmem występują pod nazwą soczewek torycznych. W odróżnieniu od soczewek sferycznych, soczewki toryczne posiadają w jednej soczewce dwie różne moce. Zapraszamy do wypróbowania soczewek Biofinity Toric firmy CooperVision, które dzięki wyjątkowej budowie zapewniają optymalną korekcję wzroku jak również wygodę i komfort użytkowania. 


Czy mogę spać w soczewkach kontaktowych?
Nie zaleca się spania w soczewkach kontaktowych. Spanie w soczewkach kontaktowych jest możliwe tylko jeżeli Twój Specjalista dobrał Ci specjalne soczewki typu „night&day” z przeznaczeniem do przedłużonego noszenia.


Czy muszę wymienić soczewki kontaktowe zgodnie z zaleceniami nawet jeżeli dalej czuję się w  nich dobrze? 
Tak. W trakcie noszenia soczewek kontaktowych na ich powierzchni osadzają się białka. Jeśli soczewki nie zostaną w odpowiednim czasie wymienione na nowe wówczas białka zgromadzone na ich powierzchni mogą wywoływać odczyn zapalny. Użytkownicy soczewek kontaktowych zazwyczaj nie zdają sobie sprawy z obecności stanu zapalnego aż do momentu gdy będzie on stanem ciężkim. 


Jeżeli chciałbyś nosić soczewki kontaktowe, zapraszamy do znalezienia Twojego Specjalisty  na stronie http://coopervision.pl/znajdzspecjaliste i umówienia wizyty! Odpowiedzi na pozostałe pytania dot. soczewek znajdziesz również na stronie http://coopervision.pl/twoj-wzrok/najczesciej-zadawane-pytania


 

Serdecznie zapraszamy!

Więcej postów na blogu

To jest wyrób medyczny.

Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.

Prowadzący reklamę: CooperVision Poland Sp. z o.o. Producent: CooperVision Manufacturing Ltd. Upoważniony przedstawiciel: CooperVision CL Kft.