Rozwiąż nasz quiz, aby dowiedzieć się, czy Twoje dziecko może stać się krótkowzroczne i co robić, jeśli już tak jest.
“Krótkowzroczność” to powszechne określenie dla miopii („minusów”) – wady wzroku, która zazwyczaj zaczyna się w dzieciństwie i zwykle wymaga korekcji okularami lub soczewkami kontaktowymi w celu zapewnienia wyraźnego widzenia. Na przykład szczegółów na tablicy w szkole lub napisów wyświetlanych w telewizji.
Co powoduje pojawienie się krótkowzroczności?
Istnieją dwa główne czynniki, które mogą zwiększać ryzyko pojawienia się i rozwoju krótkowzroczności u Twojego dziecka – historia wad wzroku w rodzinie oraz styl życia. Istnieją jednak jeszcze inne czynniki, które nie są znane i w pełni zrozumiałe.
Jak krótkowzroczność może wpływać na moje dziecko?
Rośnieciu Twojego dziecka może towarzyszyć wzrost jego wada wzroku. W przypadku małych dzieci niewielka wada wzroku może być oznaką tego, że rozpoczynają one swoją przygodę z krótkowzrocznością. Do czasu, gdy dorosną, ich wada wzroku prawdopodobnie będzie się zmieniać. Zobacz, jak krótkowzroczność zmienia się w czasie
FPO - visual from myopia simulator

To jest wyrób medyczny.

Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.

Prowadzący reklamę: CooperVision Poland Sp. z o.o. Producent: CooperVision Manufacturing Ltd. Upoważniony przedstawiciel: CooperVision CL Kft.