Kwiecień 23, 2014

Światowy producent soczewek kontaktowych ogłosił, że Europejskim Studentem Roku CooperVision FORCE 2014 został Umberto Bassi z Uniwersytetu Mediolan-Bicocca we Włoszech. 

FORCE (konkurs na kreatywne badanie przyszłościowe w dziedzinie optometrii) to coroczny konkurs w dziedzinie soczewek kontaktowych, w którym mierzą się ze sobą najlepsi studenci z europejskich uniwersytetów i szkół wyższych. W celu promowania soczewek kontaktowych pośród najlepszych praktyków jutra, studenci zapraszani są do przeprowadzenia sześcio- do ośmiotygodniowego projektu badawczego na wybrany przez siebie temat związany z soczewkami kontaktowymi oraz do przedstawienia uzyskanych wyników.

Zwycięzcy z każdego kraju dostają się do finału FORCE i mają szansę na zostanie Europejskim Studentem Roku CooperVision FORCE. Nagrodą jest udział w dorocznym zgromadzeniu Amerykańskiej Akademii Optometrii, które odbędzie się w listopadzie 2014 roku w Denver, Colorado, wraz z podróżą i zakwaterowaniem.

Tegoroczny finał europejski FORCE odbył się 12 kwietnia w Barcelonie w Hiszpanii i wzięli w nim udział studenci i nauczyciele z dziewięciu krajów europejskich: Czech, Francji, Niemiec, Węgier, Włoch, Polski, Hiszpanii, Szwecji i Wielkiej Brytanii.

W tym roku około 200 studentów z całej Europy przeprowadziło projekty badawcze, a 70 studentów dotarło do finałów krajowych. Dziewięć zespołów składających się ze zwycięzców z poszczególnych krajów zaprezentowało swoje projekty badawcze na finale w Barcelonie. Poniżej znajduje się lista zespołów i tematów:

• Tereza Ševčíková, Politechnika Czeska w Pradze, Czechy
  Wpływ stylu życia na zespół suchego oka

• Célia Noir i Anouck Barbarin, Uniwersytet Franche-Comté, Besançon, Francja
Wpływ miękkich soczewek kontaktowych na rozprowadzanie filmu łzowego

• Julia Hebenstreit i Andrea Reinke, Wyższa Szkoła Techniczna im. Beutha, Berlin, Niemcy
Przegląd zaleceń producenta dotyczących miękkich, wieloogniskowych soczewek kontaktowych

• Henrietta Szabó, Uniwersytet Semmelweisa, Budapeszt, Węgry
Syndrom widzenia komputerowego a noszenie soczewek kontaktowych

• Umberto Bassi, Uniwersytet Mediolan-Bicocca, Włochy
Porównanie związku różnych materiałów do produkcji soczewek kontaktowych z funkcjonowaniem gruczołu tarczkowego zaobserwowanego przy użyciu podczerwieni

• Daria Rajchel, Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu, Polska
Wpływ hialuronianu na dehydratację oraz strukturę wody w miękkich soczewkach kontaktowych

• Eduardo García i Soraya de las Heras, Uniwersytet w Valladolid, Hiszpania
Analiza jakości wzroku młodych osób krótkowzrocznych noszących wieloogniskowe soczewki kontaktowe w celu korekcji krótkowzroczności

• Julia Ahlin, Instytut Karolinska, Solna, Szwecja
Wpływ doświadczenia i wiedzy na ocenę powikłań związanych z noszeniem soczewek kontaktowych

• Claire Gorman, Uniwersytet Plymouth, Wielka Brytania

Wpływ wyzwań środowiskowych na stabilność przedsoczewkowego filmu łzowego

Projekty oceniali badacze i klinicyści: profesor Rossella Fonte (Uniwersytet Mediolan-Bicocca, Włochy), dr Fernando Hidalgo (dyrektor Centro Boston de Optometría, Madryt, Hiszpania), Ingebret Mojord (Mojord & Thoresen Optometri, Fredrikstad, Norwegia), dr Eef van der Worp (pracownik naukowy na Uniwersytecie Maastricht, Holandia) wraz z przewodniczącym jury - Nickiem Rumneyem (BBR Optometry Ltd, Hereford, Wielka Brytania; koordynator programu konferencji Brytyjskiego Towarzystwa Kontaktologicznego).

Uczestnicy byli zachęcani do przeprowadzenia prób i przeglądów klinicznych lub stworzenia opisu przypadku i zostali ocenieni pod względem znaczenia projektu, zebranych dowodów oraz jakości i jasności prezentacji.

Laureat tegorocznej edycji, Umberto Bassi, wynalazł urządzenie na podczerwień służące do oceny dysfunkcji gruczołu tarczkowego u osób noszących miękkie soczewki kontaktowe i wykazał, że różnice w sprawności klinicznej materiałów, z których wykonano soczewki, są istotne u pacjentów, którzy wykazują dysfunkcję gruczołu tarczkowego.

Podczas wręczania nagrody na kolacji na nabrzeżu w Barcelonie Umberto podziękował wszystkim zaangażowanym w organizację FORCE za szansę na wzięcie udziału w konkursie. – To była niezwykła okazja dla każdego ze studentów. Mamy szczęście, że istnieją w branży takie firmy jak CooperVision, które w nas wierzą – powiedział.

– To wspaniały sukces osobisty, który daje mi pewność na przyszłość – dodał.

W imieniu sędziów Nick Rumney opisał wygraną prezentację jako „bystrą, jasną, zwięzłą i dojrzałą”. Pogratulował również CooperVision i Haraldowi Angströmowi, dyrektorowi ds. marketingu usług profesjonalnych EMEA, „kreatywnego i innowacyjnego pomysłu” stojącego za FORCE, jak również inwestycji w kariery studentów.
– Rok 2014 prześcignął wysokie standardy ustanowione w roku 2013. Każdy z finalistów przedstawił autorskie badania. Jeśli taka ma być przyszłość naszej profesji, to jest ona w bardzo, bardzo dobrych rękach – powiedział pan Rumney.

Podpis do zdjęcia: Europejski Student Roku CooperVision FORCE Umberto Bassi z Sabriną Lotto, managerem ds. usług profesjonalnych CooperVision, Włochy.

 

O CooperVision FORCE
Zgłoszenia do krajowego finału CooperVision FORCE (konkurs na kreatywne badanie przyszłościowe w dziedzinie optometrii) mogą być wysyłane wiosną każdego roku. Następnie studenci mają czas na zaplanowanie i przesyłanie swoich prac macierzystym uniwersytetom i szkołom wyższym. Zwycięzcy regionalnych konkursów przechodzą dalej do finału FORCE.
W celu uzyskania szczegółowych informacji odwiedź www.coopervision-force.com.

 

O CooperVision

CooperVision® jest jednym z największych producentów soczewek kontaktowych na świecie. Produkujemy najszerszą gamę miękkich soczewek kontaktowych (miesięcznych, dwutygodniowych i jednodniowych), wykonanych z wykorzystaniem nowoczesnej optyki i zaawansowanych technologicznie materiałów. Rozwiązujemy najtrudniejsze problemy związane z wadami wzroku (krótkowzroczność, nadwzroczność, astygmatyzm, prezbiopia), rozwijając najszerszą ofertę soczewek sferycznych, torycznych i multifokalnych. Wnosimy tym samym odświeżającą perspektywę na rynku soczewek kontaktowych, tworząc rzeczywiste wartości dla specjalistów i konsumentów.

 

O The Cooper Companies
The Cooper Companies, Inc. („Cooper”) to międzynarodowa spółka produkująca wyroby medyczne znajdujące się w obrocie publicznym na NYSE Euronext (NYSE:COO). Cooper jest spółką zaangażowaną w podnoszenie jakości życia i skoncentrowaną na tworzeniu wartości dla akcjonariuszy. Spółka działa poprzez dwa oddziały biznesowe: CooperVision i CooperSurgical. CooperVision wnosi świeżą perspektywę na opiekę okulistyczną, angażując się w rozwijanie szerokiej gamy produktów o wysokiej jakości dla osób noszących soczewki kontaktowe i zapewniając wsparcie specjalistów. CooperSurgical skupia się na zapewnianiu wiodących na rynku produktów i metod leczenia klinicystom zajmującym się kobiecym zdrowiem w celu polepszenia jakości usług medycznych dostarczanych kobietom. Spółka Cooper, z siedzibą w Pleasanton w Kalifornii, zatrudnia około 8000 pracowników i sprzedaje produkty w ponad 100 krajach. W celu uzyskania szczegółowych informacji odwiedź www.coopercos.com.

To jest wyrób medyczny.

Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.

Prowadzący reklamę: CooperVision Poland Sp. z o.o. Producent: CooperVision Manufacturing Ltd. Upoważniony przedstawiciel: CooperVision CL Kft.