Twoje oczy są niepowtarzalne, a w odpowiedzi na to pytanie może nam pomóc wiele czynników.

Współpracując ze specjalistą jesteśmy tu po to, aby pomóc Ci podjąć przemyślaną, popartą informacjami decyzję na temat wyboru najodpowiedniejszych soczewek kontaktowych.

Po pierwsze zajmijmy się podstawowymi informacjami odnośnie zdrowia Twoich oczu oraz ustaleniem, czy jesteś krótkowidzem, dalekowidzem i czy cierpisz na astygmatyzm.

Soczewki kontaktowe dla astygmatyków

Często zadaje się nam pytanie: „Jaki rodzaj soczewek jest najlepszy dla astygmatyków?” Dobre pytanie! To soczewki toryczne, które umożliwiają korekcję wzroku w przypadku, gdy zarówno przedmioty znajdujące się blisko, jak i daleko wydają Ci się być zamazane.

Przeczytaj nasz artykuł na temat astygmatyzmu.

Prezbiopia - co to jest?

Kiedy ukończysz 40-45 lat możesz zacząć zauważać, że czytanie z bliska zaczyna sprawiać Ci trudność. Dotyczy to każdego. Ten rodzaj nadwzroczności nazywany jest prezbiopią, którą można łatwo skorygować za pomocą wieloogniskowych lub dwuogniskowych soczewek kontaktowych.

Przeczytaj nasz artykuł na temat prezbiopii.

Co to jest nadwzroczność (hyperopia)?

Termin nadwzroczność, czyli w języku lekarskim hyperopia odnosi się do zdolności wyraźnego widzenia obiektów znajdujących się w oddali, podczas gdy przedmioty znajdujące się blisko wydają się być zamazane. W przeciwieństwie do prezbiopii, nadwzroczność nie jest zależna od wieku. Wadę tę można skorygować za pomocą okularów lub soczewek kontaktowych.

Przeczytaj nasz artykuł na temat nadwzroczności.

Co to jest krótkowzroczność (miopia)?

Krótkowzroczność, bliskowzroczność, miopia - wszystkie te terminy oznaczają to samo. Wada ta polega na wyraźnym widzeniu przedmiotów znajdujących się blisko, podczas gdy obiekty w oddali mogą wydawać się niewyraźne. Podobnie jak w przypadku nadwzroczności, wadę tę można skorygować za pomocą okularów, soczewek kontaktowych i zabiegu chirurgicznego.

Przeczytaj nasz artykuł na temat krótkowzroczności. 

Soczewki jednodniowe, dwutygodniowe czy miesięczne - które są dla mnie najlepsze?

Miękkie soczewki kontaktowe zapewniają wysoki komfort, a udoskonalona technologia produkcji zapewnia szeroki wybór soczewek okresowej wymiany. Bez względu na to, czy wolisz soczewki jednodniowe (jednodniówki), czy soczewki dwutygodniowe, zapytaj specjalistę, który tryb noszenia i wymiany jest dla Ciebie odpowiedni.

Przeczytaj nasz artykuł na temat jednodniowych soczewek kontaktowych.

Jeśli chodzi o korekcję wzroku, masz do wyboru różne możliwości.

Optometrysta może określić potrzebne Ci moce. A my z kolei współpracujemy z nim, aby zapewnić Ci właściwe soczewki kontaktowe i sprostać tym potrzebom.

 

Niczego w tym artykule nie należy interpretować jako porady lekarskiej, nie ma on także na celu zastąpienia zaleceń lekarskich. W przypadku szczegółowych pytań, prosimy o kontakt ze specjalistą.

Więcej artykułów

To jest wyrób medyczny.

Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.

Prowadzący reklamę: CooperVision Poland Sp. z o.o. Producent: CooperVision Manufacturing Ltd. Upoważniony przedstawiciel: CooperVision CL Kft.