Interesuje Cię noszenie soczewek kontaktowych?

Jesteś we właściwym miejscu.

Odpowiedz na kilka pytań, a pomożemy Ci określić, który z naszych produktów będzie najlepiej odpowiadał Twoim potrzebom.

Najczęściej zadawane pytania

Jeśli zastanawiasz się nad noszeniem soczewek kontaktowych, prawdopodobnie bierzesz pod uwagę korzyści, jakie mogą one przynieść Ci w życiu, od zapewnienia wyraźnego, dokładnego widzenia podczas czytania i pracy, przez zwiększenie komfortu i wygody podczas uprawiania sportu i aktywności na świeżym powietrzu, po zmianę wyglądu. Ale prawdopodobnie też zastanawiasz się nad kilkoma innymi rzeczami. Specjalista może przekazać Ci cenne informacje, które pomogą Ci podjąć tę decyzję. Zebraliśmy również niektóre z najczęściej zadawanych pytań iodpowiedzi na nie poniżej.

Czy soczewki kontaktowe są wygodne w noszeniu?

Współczesne soczewki kontaktowe mają specjalne cechy, które pomagają zachować uczucie nawilżenia i komfortu oczu. Jak każde nowe doświadczenie, noszenie soczewek kontaktowych po raz pierwszy może wydawać się nieco „inne”, jednak po kilku dniach może nawet zapomnisz, że je nosisz. Soczewki kontaktowe nie powinny powodować dyskomfortu ani podrażnień; jeśli kiedykolwiek wystąpią, należy porozmawiać ze specjalistą.

Aby znaleźć komfortowe  soczewki kontaktowe, odpowiednie dla Twojego stylu życia, rozwiąż nasz quiz.

Czy noszenie soczewek kontaktowych jest trudne?

Każdego dnia miliony ludzi z radością noszą soczewki kontaktowe. Specjalista może udzielić odpowiedzi na wszelkie pytania dotyczące soczewek kontaktowych. Obejmuje to zrozumienie, w jaki sposób je zakładać i zdejmować, jak je pielęgnować, częstotliwość wymiany  oraz wszelkie inne pytania lub wątpliwości. Specjalista może pomóc Ci wybrać odpowiednie soczewki kontaktowe dla Twoich oczu.

Aby uzyskać zalecenia dotyczące soczewek kontaktowych do omówienia ze specjalistą, rozwiąż nasz quiz.

Czy pielęgnacja soczewek kontaktowych jest trudna?

Zupełnie nie. Jednodniowe soczewki kontaktowe są najwygodniejszą opcją: codziennie nosisz nową, świeżą parę, bez konieczności ich czyszczenia. Jeśli wybierzesz miękkie soczewki kontaktowe z miesięcznym lub dwutygodniowym harmonogramem wymiany, specjalista pokaże Ci, jak je czyścić i dezynfekować w ciągu zaledwie kilku minut wieczorem.

Aby dowiedzieć się, jakie rodzaje soczewek kontaktowych mogą być dla Ciebie najprzydatniejsze, rozwiąż nasz quiz.

Czy soczewki kontaktowe są przystępne cenowo?

Obecnie specjaliści mogą pomóc Ci znaleźć zaskakująco przystępne cenowo soczewki kontaktowe. Nie zapomnij też wziąć pod uwagę ukrytych kosztów, które mogą wynikać z utraty, uszkodzenia lub zadrapania okularów.

Szukasz niedrogich, wysokiej jakości soczewek kontaktowych? Uzyskaj rekomendację, rozwiązując nasz quiz.

Czy mogę nosić czasami okulary, a czasami soczewki kontaktowe?

Rzeczywiście, wiele osób  łączy te dwie opcje. Noszą soczewki kontaktowe w ciągu dnia pracy lub podczas wykonywania określonych czynności, takich jak uprawianie sportu lub przemawianie publiczne, przy czym wybierają okulary do czytania, nauki lub wykonywania zadań w domu. Soczewki kontaktowe mogą jeszcze bardziej wzbogacić Twój „repertuar” stylistyczny. Ponadto, bez konieczności noszenia okularów korekcyjnych, możesz teraz częściej nosić swoje designerskie okulary przeciwsłoneczne.

Aby znaleźć wysokiej jakości soczewki kontaktowe, które będą odpowiednie dla Twojego stylu życia, rozwiąż nasz quiz.

Czy dzieci mogą nosić soczewki kontaktowe?

Tak, w rzeczywistości wiele dzieci i nastolatków czuje się swobodniej w soczewkach kontaktowych niż w okularach w sytuacjach towarzyskich.1 I oczywiście miękkie soczewki kontaktowe nie pękają, gdy dzieci uprawiają sporty lub się bawią. Średni wiek, w którym dzieci zaczynają nosić soczewki kontaktowe , to 13 lat, jednak badania wykazały, że większość osób w wieku od 8 do 11 lat może z powodzeniem nosić soczewki kontaktowe.2 Jednodniowe soczewki kontaktowe są ulubioną opcją dla dzieci i ich rodziców, ponieważ są bardzo wygodne, nie uszkadzają się jak okulary i nigdy nie trzeba ich czyścić.

Jeśli myślisz o soczewkach kontaktowych dla swoich dzieci lub dla siebie, możesz uzyskać wspaniałe rekomendacje, rozwiązując nasz quiz.

Czy mogę nosić soczewki kontaktowe, jeśli mam astygmatyzm?

Oczywiście. Miękkie soczewki kontaktowe na astygmatyzm nazywane są „soczewkami torycznymi”. I jak się okazuje, jesteś na odpowiedniej stronie internetowej: CooperVision jest światowym liderem w zakresie torycznych soczewek kontaktowych. Nasza oferta torycznych soczewek kontaktowych obejmuje soczewki z systemem Optimized Toric Lens GeometryTM, na których polegają specjaliści oraz osoby  z astygmatyzmem, w celu zapewnienia wyraźnego i stabilnego widzenia.

Rozwiąż nasz quiz i znajdź świetne toryczne soczewki kontaktowe , które pasują do Twojego stylu życia..

Czy mogę nosić soczewki kontaktowe, jeśli noszę okulary dwuogniskowe lub progresywne?

Tak. Są one nazywane „wieloogniskowymi” soczewkami kontaktowymi i podobnie jak Twoje okulary pomagają wyraźnie widzieć wszystko, co znajduje się blisko, daleko oraz to, co pomiędzy. Naprawdę mogą Ci pomóc w widzeniu w różnych odległościach. Nie musisz rezygnować z wygody noszenia soczewek kontaktowych.

Rozwiąż quiz i odkryj wspaniałe opcje wieloogniskowych soczewek kontaktowych.

Czy soczewka kontaktowa może przykleić się do oka?

To bardzo mało prawdopodobne. Ważne jest jednak, aby nauczyć się, jak prawidłowo zakładać i zdejmować soczewki kontaktowe. Specjalista pokaże Ci, jak łatwe jest zakładanie i zdejmowanie soczewek kontaktowych. Dla dziesiątek milionów ludzi to rutynowa część dnia.

Jeśli potrzebujesz soczewek kontaktowych, które są wyjątkowo łatwe w obsłudze, rozwiąż nasz quiz, aby uzyskać rekomendację.

Czy soczewka kontaktowa może zadrapać oko?

Gdy soczewki są odpowiednio pielęgnowane, stosowane i noszone zgodnie z zaleceniami specjalisty, nie jest to częste. Wystarczy postępować zgodnie z instrukcjami specjalisty dotyczącymi bezpiecznego i prostego zakładania i zdejmowania soczewek. W razie jakichkolwiek wątpliwości należy zwrócić się do specjalisty w celu uzyskania pomocy.

Jeśli komfort jest jednym z Twoich najważniejszych priorytetów w zakresie wyboru soczewek kontaktowych, odkryj kilka świetnych opcji, rozwiązując nasz quiz.

Czy soczewka kontaktowa może wypaść z oka?

Gdy soczewki są odpowiednio pielęgnowane, zakładane i noszone zgodnie z zaleceniami specjalisty, nie jest to częste. Specjaliści są ekspertami w prawidłowym dopasowywaniu soczewek kontaktowych, aby były na właściwym miejscu w oku  każdego użytkownika. Odpowiednie dopasowanie ułatwia również łatwe i prawidłowe zakładanie oraz zdejmowanie soczewek.

Twój specjalista może zapewnić doskonałe dopasowanie – czego jeszcze wymagasz od soczewek kontaktowych? Aby to przemyśleć, rozwiąż nasz quiz.

Czy soczewka kontaktowa może zgubić się z tyłu oka?

Zdecydowanie nie! Czasami soczewka kontaktowa może przesunąć się z właściwej pozycji i schować się pod powieką. Położenie soczewki można łatwo dostosować. Ciekawy fakt: spód powieki i pokrycie białka oka tworzy ciągłą powierzchnię, więc soczewka fizycznie nie jest w stanie dostać się za oko.

Skoro już to wyjaśniliśmy, sprawdźmy, które soczewki kontaktowe mogą być dla Ciebie najlepsze, w naszym quizie.

Źródła:
1 Walline JJ, Jones LA, Rah MJ, et al. Contact Lenses in Pediatrics (CLIP) Study: Chair Time and Ocular Health. Optom Vis Sci. 2007;9(84): 896-902.

2 Walline J et al. Benefits of Contact Lens Wear for Children and Teens. Eye & Contact Lens 33(6): 317–321, 2007

To jest wyrób medyczny.

Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.

Prowadzący reklamę: CooperVision Poland Sp. z o.o. Producent: CooperVision Manufacturing Ltd. Upoważniony przedstawiciel: CooperVision CL Kft.