Konstrukcja Digital Zone Optics™

Obecnie, w cyfrowym świecie wzrok użytkownika soczewek kontaktowych nieustannie przenoszony jest  z ekranu urządzenia cyfrowego na obiekty  położone w oddali.

  • Ponad 90% osób dorosłych korzysta z urządzeń cyfrowych ponad dwie godziny dziennie1, a prawie 60% osób – dłużej niż pięć godzin dziennie1.
  • Według badań przeprowadzonych przez Uniwersytet w Indianie ponad 75% osób korzystających z urządzeń cyfrowych zgłaszało zmęczenie i suchość oczu co najmniej raz na tydzień, a 35% osób - raz na dzień lub częściej.2

Skupianie wzroku na ekranie urządzenia cyfrowego przez dłuższy czas obciąża oko i zaburza akomodację. Tu właśnie może pomóc soczewka, w której wykorzystano konstrukcję Digital Zone Optics™.

Digital Zone Optics™ to przełomowa konstrukcja przeznaczona dla użytkowników soczewek sferycznych, którzy korzystają z urządzeń cyfrowych. Konstrukcja Digital Zone Optics™ pozwala łagodzić dolegliwości związane z obciążeniem wzroku i akomodacją u osób, które często przenoszą wzrok z ekranu urządzenia cyfrowego na obiekty znajdujące się poza nim i odwrotnie.

Jak to działa

  • W całej strefie optycznej przedniej powierzchni soczewki nałożono wiele asferycznych krzywizn.
  • Krzywizny te rozprowadzają moc równomiernie koncentrując większą moc dodatnią w obszarze środkowym soczewki.

W rezultacie soczewki, w których wykorzystano konstrukcję Digital Zone Optics™ pomagają łagodzić dolegliwości związane z obciążeniem wzroku i akomodacją bez pogorszenia jakości widzenia w dali.

Konstrukcja Digital Zone Optics™ została wykorzystana w soczewkach kontaktowych Biofinity Energys™.

Zgłoszone do opatentowania i przeznaczone  do całodziennego noszenia soczewki kontaktowe CooperVision® Biofinity Energys™ ułatwiają akomodację, umożliwiając użytkownikowi płynne przeniesienie wzroku z urządzenia cyfrowego poza jego ekran.

Po tygodniu noszenia 8 na 10 użytkowników urządzeń cyfrowych przyznało, że dzięki soczewkom Biofinity Energys™ ich oczy mniej się męczą3.

Soczewki Biofinity Energys™ dopasowuje się jak jednoogniskowe soczewki kontaktowe. Stanowią one przełom dla użytkowników soczewek sferycznych.

Zapytaj swoich pacjentów noszących soczewki sferyczne, jak często korzystają z urządzeń cyfrowych. Soczewki Biofinity Energys™ z konstrukcją Digital Zone Optics™ zostały zaprojektowane z myślą o potrzebach użytkowników urządzeń cyfrowych.

 

1 The Vision Council. Hindsight is 20/20: Protecting Your Eyes from Digital Devices - 2015 Digital Eye Strain Report.

2 “Symptoms associated with eye fatigue in soft contact lens wearers.” Autorzy: D. Meyer, S. Huenink, M. Rickert, P. Chamberlain oraz P. Kollbaum. Zaprezentowano podczas rocznego zebrania Amerykańskiej Akademii Optometrii w październiku 2015 r., Nowy Orlean, Luizjana, USA.

3 Badanie przeprowadzono u pacjentów korzystających z urządzeń cyfrowych co najmniej 4 godziny dziennie przez co najmniej 5 dni w tygodniu, którzy zgłaszali objawy zmęczenia oczu co najmniej raz na tydzień. Dane z badań własnych.

Powiązana zawartość:
Świat cyfrowy a soczewki kontaktowe

To jest wyrób medyczny.

Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.

Prowadzący reklamę: CooperVision Poland Sp. z o.o. Producent: CooperVision Manufacturing Ltd. Upoważniony przedstawiciel: CooperVision CL Kft.