Czym różni się tryb noszenia dziennego od trybu elastycznego?

Soczewki kontaktowe do noszenia w trybie dziennym nosi się podczas dnia, ale trzeba je zdjąć przed udaniem się na spoczynek. Soczewki do noszenia w trybie elastycznym są cieńsze i mają większą zawartość wody, co umożliwia większy dopływ tlenu do oka. Można je nosić nieustannie, nawet w nocy, przez okres do siedmiu dni. Specjalista ocenia, czy dana osoba kwalifikuje się do noszenia soczewek w trybie elastycznym.

Jaka jest różnica pomiędzy soczewkami jednorazowymi i soczewkami planowej wymiany?

Soczewki jednorazowe nosi się raz, a po użyciu codziennie wyrzuca, natomiast soczewki do planowej wymiany nosi się przez zalecony okres i wymienia w regularnych odstępach czasu.

Jaki tryb noszenia jest dla mnie odpowiedni?

Tryb noszenia soczewek zaleca specjalista, a zależy on od zdrowia Twojej rogówki, Twojego stylu życia i preferencji oraz rodzaju soczewek, które chcesz nosić.

Nie mogę znaleźć lekarza, który ostatnim razem przepisał mi soczewki firmy CooperVision. Co mam zrobić?

Sugerujemy, abyś w celu znalezienia najbliższego specjalisty przepisującego soczewki CooperVision skorzystał z narzędzia „Znajdź specjalistę” na naszej stronie internetowej.

Czy mogę zamówić soczewki kontaktowe bezpośrednio z firmy CooperVision lub dostać parę soczewek próbnych?

Ponieważ soczewki kontaktowe to wyrób medyczny, podlegający nadzorowi amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków, przepisy prawa federalnego nie pozwalają firmie CooperVision na sprzedaż lub wydawanie soczewek komukolwiek innemu niż licencjonowanemu specjaliście. Nie możemy realizować zleceń pochodzących od klientów prywatnych. Aby otrzymać soczewki próbne lub receptę na soczewki należy odwiedzić specjalistę. Będzie on w stanie udzielić Ci pomocy przy zakupie soczewek kontaktowych i przy doborze soczewek próbnych.

Czy produkujecie soczewki do oka afakijnego (bezsoczewkowego) w programie planowanej wymiany?

Nasze soczewki toryczne - Hydrasoft® Toric Options oraz soczewki sferyczne - Sphere Options to soczewki do oczu afakijnych do kwartalnej wymiany. Sugerujemy rozmowę ze specjalistą, który przepisał Ci soczewki, aby dowiedzieć się jak zmienić je na markę Hydrasoft.

Miałem zabieg laserowy, a teraz chcę nosić soczewki kontaktowe. Co powinienem zrobić?

Powinieneś zapytać specjalistę, czy możesz nosić soczewki kontaktowe. Jest on najbardziej odpowiednią osobą do udzielenia Ci porady na temat wskazań i przeciwwskazań do noszenia okularów i soczewek kontaktowych w oparciu o Twoje indywidualne potrzeby.

Zamierzam poprosić o toryczne soczewki kontaktowe firmy CooperVision. Czy będę musiał ponieść koszt wszystkich soczewek próbnych?

Gabinety lekarskie pobierają ustalone przez siebie opłaty za soczewki, które sprzedają. Jest to sprawa między pacjentem a lekarzem. Pragniemy Cię zapewnić, że firma CooperVision udziela gwarancji na soczewki toryczne. Proszę poproś lekarza o kontakt z nami w sprawie naszej strategii w tym względzie.

Czy mogę dostać próbki płynów do soczewek firmy CooperVision?

CooperVision nie produkuje i nie sprzedaje płynów do soczewek kontaktowych.

Noszę soczewki firmy CooperVision, które nie są wymienione na tej stronie internetowej. Chcę kupić te soczewki na Internecie. Gdzie mogę kupić soczewki firmy CooperVision?

Ponieważ soczewki kontaktowe to wyrób medyczny, podlegający nadzorowi amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków, przepisy prawa federalnego nie pozwalają firmie CooperVision na sprzedaż lub wydawanie soczewek komukolwiek innemu niż licencjonowanemu specjaliście lub dystrybutorowi. W celu złożenia zamówienia na soczewki należy odwiedzić specjalistę. Może on złożyć zamówienie na Twoje soczewki lub też skierować Cię do innego źródła.

Więcej artykułów

To jest wyrób medyczny.

Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.

Prowadzący reklamę: CooperVision Poland Sp. z o.o. Producent: CooperVision Manufacturing Ltd. Upoważniony przedstawiciel: CooperVision CL Kft.