Jeśli wybierasz się w daleką podróż, możesz zastanawiać się jak w tych wyjątkowych warunkach dbać o swoje soczewki kontaktowe? Chociaż może Ci się wydawać to trudne, powinieneś być w stanie nosić soczewki nawet odwiedzając najdalsze zakątki świata. Oto kilka praktycznych rad:
Pamiętaj, nie pij wody z kranu! Nie dopuść także  do kontaktu Twoich soczewek z wodą!
Twoje soczewki nigdy nie powinny mieć kontaktu z wodą, niezależne czy mowa o wodzie kranowej, butelkowanej czy w basenie. Bakterie i wirusy  żyjące w wodzie, zwłaszcza Acanthamoeba, mogą dostać się do soczewki i spowodować poważne i trudne do wyleczenia zakażenia. Pamiętaj aby do pielęgnacji soczewek używać tylko przeznaczonych do tego preparatów i zawsze myć ręce przed kontaktem z soczewką w czystej wodzie. 
Nie przelewaj płynu do pielęgnacji soczewek do mniejszego pojemnika.
W związku z ograniczeniami dot. przewożenia płynów opcja przelania płynu do  pielęgnacji soczewek do innego, mniejszego pojemnika może wydać się bardzo kusząca jednak pamiętaj, że może mieć to negatywny wpływ na jakość roztworu. Optymalnym rozwiązaniem jest zakup nowego płynu w mniejszej buteleczce lub też wybór jednodniowych soczewek kontaktowych  np.  Proclear 1 day. Soczewki jednodniowe nie wymagają korzystania z płynu do pielęgnacji soczewek, nie musisz się także martwić o sterylność ponieważ codziennie rano zakładasz nową parę soczewek.
Zapakuj wszystko czego możesz potrzebować w podróży
Nigdy nie wiesz co tak naprawdę może Ci się przydać w podróży dlatego dobrym pomysłem jest zabranie ze sobą sprawdzonych produktów do pielęgnacji oczu zamiast kupowania ich na miejscu. To kolejny dobry powód, aby zdecydować się na soczewki jednodniowe.
Jest tyle do zobaczenia! Pamiętaj aby dobrze dbać o swoje soczewki i niczego nie przegapić!

Więcej postów na blogu

To jest wyrób medyczny.

Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.

Prowadzący reklamę: CooperVision Poland Sp. z o.o. Producent: CooperVision Manufacturing Ltd. Upoważniony przedstawiciel: CooperVision CL Kft.