Przedłużanie i zagęszczanie rzęs

Sztuczne rzęsy coraz częściej stają się nieodzownym elementem makijażu. Zakładamy je już nie tylko na wielkie wyjścia, wiele z nas korzysta z nich na co dzień. Wybór jest ogromny, od rzęs w kępkach, przez naturalne po kolorowe, z piórami czy zawrotnej długości, przyklejane w domu lub doczepiane na dłużej w zakładach kosmetycznych. Czy istnieje ryzyko związane z ich noszeniem, czy nie należy zachować ostrożność? Jak chronić swoje oczy i naturalne rzęsy?

 

Ryzyko noszenia sztucznych rzęs

Przyklejenie obcego obiektu na linii rzęs, lub bezpośrednio do każdego włoska niesie ze sobą pewne zagrożenia. Klej, którym mocujemy rzęsy może wywołać reakcję alergiczną, zakażenie lub podrażnienie. Ponadto długie, sztuczne rzęsy sprawiają, że do oka dostaje się więcej powietrza co może powodować jego wysuszanie. Jak wynika z nowego badania, dla optymalnej ochrony oczu przed kurzem i wysuszaniem, rzęsy powinny być dokładnie jednej trzeciej długości oka.

 

Jeżeli zdecydujesz się przedłużyć/doczepić rzęsy i pragniesz uniknąć niemiłych niespodzianek przeczytaj poniższe wskazówki:

• Codzienne doklejanie sztucznych rzęs może osłabić i przerzedzić Twoje naturalne rzęsy dlatego jeżeli tylko to możliwe zrób sobie dzień przerwy. Możesz też skorzystać z bardziej trwałych metod przedłużania i zagęszczania rzęs np. z metody1:3, dzięki której obciążone będą tylko niektóre włoski a efekt utrzyma się nawet do 5 tygodni.

• Korzystaj tylko ze sprawdzonych salonów kosmetycznych. Zabieg przedłużania i zagęszczenia rzęs powinien kosztować około 200zł, jeżeli cena jest dużo niższa upewnij się, że miejsce jest czyste, narzędzia sterylne a pracownicy wykwalifikowani. Gdy tylko coś wzbudzi Twoje wątpliwości, nie ryzykuj.

• Zapytaj o rodzaj kleju jaki wykorzystywany jest w zakładzie/ dodawany do produktu do samodzielnego naklejania. Staraj się unikać klejów zawierających formaldehyd, składnik, który najczęściej jest przyczyną reakcji alergicznych. Zapytaj o klej przeznaczonych dla osób wrażliwych.

• Dobry zwyczaj nie pożyczaj!- Jeżeli używasz rzęs, które można przyklejać wielokrotnie nie pożyczaj ich koleżance. Noszenie cudzych/ pożyczanie rzęs naraża Cię na ryzyko zakażenia.

 

Przedłużanie rzęs z pewnością poprawia wygląd. Wystarczy zachować wszelkie środki ostrożności, wybrać sprawdzony zakład kosmetyczny i dbać o higienę oczu alby długo cieszyć się pięknym spojrzeniem.

Więcej postów na blogu

To jest wyrób medyczny.

Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.

Prowadzący reklamę: CooperVision Poland Sp. z o.o. Producent: CooperVision Manufacturing Ltd. Upoważniony przedstawiciel: CooperVision CL Kft.