Wielkimi krokami zbliża się do nas lato a wraz z nim upragnione wakacje i urlopy. Lato to także okres ślubów, wycieczek, plażowania jednym słowem wszystkich sytuacji gdzie warto jest zamienić okulary na soczewki kontaktowe. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy jak istotną kwestią jest ochrona przed promieniowaniem UV w słoneczne letnie dni. Jest to kolejny argument aby wypróbować  soczewki kontaktowe, które nie tylko pozwolą nam cieszyć się piękną pogodą i aktywnie spędzać czas ale dzięki filtrowi UV zadbają o nasze zdrowie. 

Pamiętaj aby przy wyborze soczewek pomógł Ci specjalista. Powinien on wykonać niezbędne badania oraz dobrać odpowiedni rodzaj soczewek.

 

Na jakie okazje najlepiej wybrać soczewki?

Soczewki kontaktowe są idealnym rozwiązaniem gdy planujesz aktywnie spędzić dzień, przebywać na świeżym powietrzu, chronić oczy okularami słonecznymi czy też zrezygnować z okularów korekcyjnych przy ważnej okazji jak np. ślub, przyjęcie urodzinowe.  Tutaj najlepszym rozwiązaniem będą jednodniowe soczewki kontaktowe, które nosi się jeden dzień a następnie wyrzuca dlatego też nie musisz się martwić o ich pielęgnację, zabierać ze sobą płynu czy pojemniczka do przechowywania soczewek w nocy. Dobrym rozwiązaniem przy wyborze soczewek jednodniowych są produkty z rodziny Proclear 1 day.

 

Jak długo mogę nosić soczewki?

Większość soczewek nosi się w trybie dziennym tj. zakładamy je rano a zdejmujemy po całym dniu noszenia. Czasami jednak możesz potrzebować soczewek, które zapewnią Ci komfort nawet w późnych godzinach nocnych. Soczewki o wydłużonym czasie noszenia będą wtedy idealnym rozwiązaniem. Decydując się na taki produkt np. soczewki z rodziny Biofinity, które można nosić bez zdejmowania przez okres do 7 dni nie będziesz musiał martwić się o ich zdejmowanie i pielęgnację soczewek np. podczas wyjazdów weekendowych czy wieczornych spotkań ze znajomymi.

 

Gdzie kupić soczewki kontaktowe?

Pamiętaj aby zawsze korzystać z usług specjalisty, który pomoże dobrać odpowiednie soczewki kontaktowe jak również przeprowadzi niezbędne badania oraz zaleci wizyty kontrolne. Kupowanie soczewek kontaktowych z nieznanych źródeł oraz bez konsultacji ze specjalistom czy też pożyczanie ich od znajomych może powodować choroby oraz komplikacje.

Więcej postów na blogu

To jest wyrób medyczny.

Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.

Prowadzący reklamę: CooperVision Poland Sp. z o.o. Producent: CooperVision Manufacturing Ltd. Upoważniony przedstawiciel: CooperVision CL Kft.