Soczewki kontaktowe dla osób aktywnych fizycznie

O tym, że aktywność fizyczna korzystnie wpływa na nasz organizm wiemy wszyscy jednak niewiele osób wie, że sport ma również korzystny wpływ na zdrowie naszych oczu. Niestety wykonywanie ćwiczeń w okularach może być prawdziwym wyzwaniem dlatego też idealnym rozwiązaniem dla osób aktywnych fizycznie są soczewki kontaktowe. Lista korzyści płynących z wyboru soczewek jest dosyć długa dlatego poniżej przedstawiamy tylko niektóre z nich:

Bezpieczeństwo

Nosząc okulary możemy narazić się na ryzyko uszkodzenia oka przy bardziej intensywnych sportach jak np. gra w tenisa czy piłka nożna. Soczewki kontaktowe pozwalają uniknąć obrażeń a także zwiększają wybór okularów ochronnych stosowanych np. do gry w squosha. 

Komfort + wygoda

Im bardziej aktywny wysiłek, tym większa szansa na to, że okulary się ześlizgną, zaparują, czy po prostu będą niewygodne. Soczewki kontaktowe pozwalają na większą swobodę ruchu podczas treningu. Soczewki jednodniowe, takie jak Proclear 1 Day są idealne dla osób, które korzystają z siłowni, ponieważ nie ma potrzeby, aby pamiętać o zabraniu opakowania i płynu do soczewek.

Lepsze widzenie 

Podczas ćwiczeń fizycznych okulary mogą ograniczyć widzenie peryferyjne, spaść czy chociażby zaparować. Jeżeli istnieje potrzeba użycia okularów ochronnych, pojawia się problem patrzenia przez dwie pary okularów, co prowadzi do jeszcze większego dyskomfortu  widzenia. Z soczewkami kontaktowymi, nie trzeba martwić się, że pole widzenia zostanie ograniczone czy zakłócone. 

Nawet, jeśli większość czasu nosicie Państwo okulary, warto zastanowić się nad okazjonalnym wykorzystaniem soczewek kontaktowych podczas treningów i zajęć sportowych. W decyzji oraz wyborze odpowiednich soczewek do stylu życia pomoże rozmowa ze specjalistą. 

Więcej postów na blogu

To jest wyrób medyczny.

Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.

Prowadzący reklamę: CooperVision Poland Sp. z o.o. Producent: CooperVision Manufacturing Ltd. Upoważniony przedstawiciel: CooperVision CL Kft.