Innowacyjne silikonowo-hydrożelowe soczewki wyposażone w przełomową technologię optyczną, zrobiły w świecie mediów technologicznych sporo zamieszania.

Innowacyjne silikonowo-hydrożelowe soczewki wyposażone w przełomową technologię optyczną, zrobiły w świecie mediów technologicznych sporo zamieszania. 

28 lutego 2017 roku w czasie trwającego w Barcelonie Mobile World Congress, zebrani na spotkaniu pokazowym goście mogli dowiedzieć się więcej na temat przełomu w świecie soczewek kontaktowych. Firma CooperVision zaprezentowała soczewki kontaktowe Biofinity Energys ™.

Impreza Mobile World Congress przyciąga ponad 100 tysięcy liderów branży technologii mobilnych i jest magnesem dla mediów technologicznych, dzięki któremu ich przedstawiciele mogą zapoznać się z najnowszymi odkryciami, które w najbliższym czasie zmienią życie ludzi na całym świecie. Firma CooperVision zainteresowała czołowych dziennikarzy technologicznych tym, w jaki sposób soczewki kontaktowe Biofinity Energys ™, zaprojektowane specjalnie dla osób o cyfrowym stylu życia, mogą zminimalizować zmęczenie oczu i suchość związaną z nadmiernym korzystaniem z urządzeń cyfrowych.


Siedmiu na dziesięciu dorosłych odczuwa dyskomfort związany z używaniem urządzeń elektronicznych. Zmęczenie oczu może się pojawić już po dwóch godzinach korzystania z nich. Zmęczenie, suchość i zaczerwienienie oczu to tylko kilka z licznych objawów, które dotykają osoby, które przez długi czas korzystają z urządzeń cyfrowych w ciągu dnia. Ponad jedna trzecia millenialsów spędza na używaniu takich urządzeń dziewięć lub więcej godzin dziennie. Nic dziwnego, że aż 88 proc. osób z tej grupy wiekowej zgłasza dolegliwości z tym związane. Ekspozycja na światło ekranu i skupianie wzroku podczas dłuższych okresów użytkowania przyczyniają się do Cyfrowego Zmęczenia Wzroku.

Soczewki kontaktowe Biofinity Energys ™ zostały zaprojektowane w taki sposób, by osoby, które pracują z urządzeniami cyfrowymi, mogły je nosić przez cały dzień. Po tygodniu używania, ośmiu na dziesięciu użytkowników urządzeń cyfrowych przyznało, że soczewki Biofinity Energys ™ poprawiały komfort ich widzenia, a oczy były mniej zmęczone.

W soczewkach Biofinity Energys ™  zastosowano dwie technologie, dzięki którym komfort noszenia soczewek jest wyraźnie odczuwalny.

  • Digital Zone Optics ™ – przełomowa konstrukcja soczewek pozwalająca zmniejszyć obciążenie mięśni rzęskowych oczu. Dzięki temu osoba, która używa soczewek, może swobodnie i przy mniejszym wysiłku oczu przenosić swój wzrok z ekranu na przedmioty położone w oddali.
  • Aquaform® –technologia, która wiąże wodę w materiale soczewki zapewniając oczom nawilżenie.

Soczewki mają zaokrąglone krawędzie – zmniejsza to oddziaływanie soczewki na wewnętrzną powiekę i zapewnia długotrwały komfort noszenia.

Dr Bruce Lucas, okulista, który praktykuje w Kalifornii, był jednym z pierwszych specjalistów, który pragnął takiego dopasowania soczewek do oczu. "Prawie każdy, kto przychodzi do mojego biura, używa urządzeń cyfrowych przez cały dzień, a ja widzę u tych ludzi coraz większe zmęczenie i suchość oczu, które powodują uczucie dyskomfortu, a nawet ból.  Moim zdaniem soczewki Biofinity Energys ™ to najbardziej zaawansowany produkt na rynku. Zalecam Biofinity Energys ™ wszystkim swoim pacjentom – ich wydajność jest niesamowita, a to zdecydowanie zmienia dotychczasowe zasady gry”.

Komentując pozytywne reakcje podczas zaprezentowania soczewek w Barcelonie, Oxana Pastushenko, Vice President Marketing w CooperVision, powiedziała: "Zainteresowanie soczewkami Biofinity Energys ™ przez media technologiczne jest niesamowite. Podobnie było na targach Consumer Electronics Show w Las Vegas w ubiegłym miesiącu. Wsparcie ze strony mediów i technologii cyfrowych jest niezwykle ważne. Pomaga nam w komunikowaniu się z milionami użytkowników urządzeń cyfrowych na całym świecie, którym chcemy powiedzieć, że zmęczenie i suchość oczu nie powinny być uznawane za normalne objawy podczas używania soczewek kontaktowych”.

Soczewki Biofinity Energys ™ są zaprojektowane jako soczewki miesięczne. Wymagają podobnego traktowania jak inne soczewki regularnej wymiany. Każda osoba, która chciałaby zacząć je nosić, powinna skontaktować się z profesjonalistą, który wykona badanie wzroku i dobierze odpowiednie soczewki.

Aby uzyskać więcej informacji, zapraszamy do kontaktu z przedstawicielem handlowym lub odwiedzenia strony www.coopervision.pl

Więcej postów na blogu

To jest wyrób medyczny.

Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.

Prowadzący reklamę: CooperVision Poland Sp. z o.o. Producent: CooperVision Manufacturing Ltd. Upoważniony przedstawiciel: CooperVision CL Kft.