Nosić soczewki kontaktowe czy okulary? Oto jest pytanie. Jedna i druga opcja służy poprawieniu widzenia. Wybór pomiędzy soczewkami a okularami zależy w dużej mierze od tego, co jest dla Ciebie wygodniejsze i jaki styl życia prowadzisz.

Nosić soczewki kontaktowe czy okulary? Oto jest pytanie.

Jedna i druga opcja służy poprawieniu widzenia. Wybór pomiędzy soczewkami a okularami zależy w dużej mierze od tego, co jest dla Ciebie wygodniejsze i jaki styl życia prowadzisz.

Soczewki kontaktowe: co to dla Ciebie oznacza?

Wybór soczewek kontaktowych zamiast okularów oferuje zdecydowanie więcej swobody. Jeśli uprawiasz sport, możesz przestać się martwić o to, że Twoje oprawki lub szkła zniszczą się podczas aktywności. Zdecydowanym plusem soczewek jest także fakt, że zapewniają wyraźne widzenie pod każdym kątem patrzenia, a nie – jak w przypadku okularów – tylko podczas patrzenia w obrębie szkieł.

Jeśli nie jesteś osobą aktywną fizycznie, skorzystasz z innych zalet soczewek, np. z tego, że nie parują i nie kapią na nie krople deszczu czy płatki śniegu. Każdy, kto nosi okulary, z pewnością potwierdzi, że każdorazowe zdejmowanie okularów, aby je wytrzeć i móc przez nie cokolwiek zobaczyć, jest irytujące i upierdliwe. Oprócz wygody, którą zapewniają soczewki, jest także inna zaleta, którą docenisz zwłaszcza podczas oglądania siebie na zdjęciach. O co chodzi? O odbijanie światła od szkieł w okularach. Osoby, które noszą okulary, doskonale wiedzą, o czym piszemy. Nieestetyczne odbicia od szkieł mogą zepsuć każde, nawet najlepsze zdjęcie, a okularnikom popsuć humor.

Kolejną zaletą szkieł kontaktowych jest ich uniwersalność. Niezależnie od tego, jak postanowisz się ubrać, soczewki będą pasowały do każdej stylizacji. Soczewki kontaktowe pozwalają być sobą niezależnie od sytuacji.

Czy konieczny jest wybór: albo soczewki, albo okulary?

Przy dylemacie związanym z wyborem pomiędzy soczewkami kontaktowymi lub okularami nie jest konieczne decydowanie się tylko na soczewki lub wyłącznie na okulary. Wiele osób decyduje się korzystać z soczewek na zmianę z okularami, np. na wyjątkowe okazje lub podczas aktywności fizycznej. Nic w tym dziwnego. Wybór zależy od podjęcia decyzji, co będzie dla nas w danej sytuacji wygodniejsze. Jeśli chcemy mieć możliwość wymiennego stosowania soczewek i okularów, dobrym rozwiązaniem będzie zakup soczewek jednodniowych, których nie trzeba dodatkowo przechowywać w odpowiednim pojemniku z płynem.

Jakie są plusy okularów?

Wiele osób decyduje się nosić okulary tylko dlatego, że im się podobają i uważają, że dobrze w nich wyglądają. I to jest w porządku.

Wybór pomiędzy soczewkami a okularami jest subiektywnym wyborem danej osoby. Niektórzy ludzie lubią koty, inni wolą psy, różnorodność wyboru jest nie tylko naturalną, lecz także dobrą rzeczą.

Niektórzy jednak zdecydowali się nosić okulary, ponieważ uwierzyli w mity na temat soczewek kontaktowych lub w to, że współczesna produkcja soczewek niczym nie różni się od tej z lat 80-tych. To nieprawda.

Technologia wykorzystywana do produkcji soczewek kontaktowych jest nowocześniejsza niż choćby dekadę temu, a same soczewki są znacznie bardziej komfortowe, przede wszystkim dzięki materiałom używanym do ich produkcji. Wiele rodzajów soczewek można nosić dłużej (oczywiście w zależności od harmonogramu ich wymiany) bez obaw ich zniszczenia, możliwości zużycia czy zmian w komforcie widzenia.

Oczy każdego z nas różnią się od siebie. Twoje potrzeby i sposób na spędzanie wolnego czasu będą się różniły od sposobów ludzi wokół ciebie. Jeśli chcesz, przy kolejnej wizycie kontrolnej u lekarza okulisty, zapytaj go o zalety i wady soczewek kontaktowych przy Twojej wadzie wzroku. Być może zechcesz spróbować zacząć nosić soczewki kontaktowe. I pamiętaj, że wizyta u okulisty powinna odbywać się raz w roku.

Jeśli zdecydujesz się wypróbować soczewki kontaktowe, zapraszamy na naszą stronę internetową, na której informujemy o aktualnych promocjach, np. o pierwszej parze soczewek kontaktowych gratis lub o zwrocie 30 zł za zakup dwóch opakowań soczewek kontaktowych CooperVision.

Więcej postów na blogu

To jest wyrób medyczny.

Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.

Prowadzący reklamę: CooperVision Poland Sp. z o.o. Producent: CooperVision Manufacturing Ltd. Upoważniony przedstawiciel: CooperVision CL Kft.