Ochrona oczu latem

Lato jest naszą ulubioną porą roku jednak jest również pełne zagrożeń dla naszych oczu. Chlor w basenie, drobinki piasku i pyłków, promieniowanie UV to tylko kilka z nich. Poniżej znajdziesz istotne informacje co robić by czas spędzony na dworze był przyjemny i bezpieczny:

Ochrona przed promieniowaniem UV

Czerwona i piekąca skóra po opalaniu nie jest Ci obca? Wyobraź sobie, że Twoja rogówka również może doznać poparzenia słonecznego jeżeli nie jest chroniona okularami słonecznymi z filtrami UV. Nie muszą być one bardzo kosztowne  upewnij się tylko, że blokują promieniowanie UVB i UVA. Soczewki kontaktowe z filtrem UV mogą również pomóc w zablokowaniu szkodliwych promieni UV ale pamiętaj, że nie są one substytutem okularów ochronnych, stanowią jedynie dodatkową ochronę.

Pamiętaj o okularach ochronnych

Ochrona oczu jest nie tylko ważna dla spawaczy i pracowników budowlanych. Pamiętaj o okularach ochronnych gdy remontujesz dom czy grasz w piłkę. Mogą one zapobiec poważnym urazom oczu.

Coś kłuje w oku – przemyj je

Na rynku oferowanych jest wiele kremów, sprejów i innych substancji ochronnych, które szczególnie latem mogą dostać się do oczu. Najczęstszym przypadkiem jest dostanie się  filtru przeciwsłonecznego do oczu gdy np. spocisz się latem. Idealnym rozwiązaniem jest krem wodoodporny. Nie zapomnij też umyć rąk po zastosowaniu preparatu z  filtrem przeciwsłonecznym i pamiętaj o higienie rąk za każdym razem gdy dotykasz soczewek kontaktowych.

Kolejnym zagrożeniem są substancje wytwarzane przez rośliny np. bluszcz, dąb czy sumaka, które są bardzo drażniące dla oczu i wymagają natychmiastowego płukania czystą wodą. Ponadto, przemyj oczy po wyjściu z basenu, stawu czy jeziora oraz jeżeli miałeś kontakt z środkami odstraszającymi owady.

Lato to wspaniała pora roku, skorzystaj z naszych porad i ciesz się nią bez uszczerbku dla zdrowia!

Więcej postów na blogu

To jest wyrób medyczny.

Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.

Prowadzący reklamę: CooperVision Poland Sp. z o.o. Producent: CooperVision Manufacturing Ltd. Upoważniony przedstawiciel: CooperVision CL Kft.