Letnie porady dla użytkowników soczewek kontaktowych

 

Wraz z nadejściem lata, chcemy wyjść i cieszyć się pogodą. Jednak słońce niesie ze sobą również zagrożenie pamiętaj aby odpowiednio dbać o swoje oczy i soczewki:

 

 

Noś odpowiednie okulary

Większość jest świadomych konieczności ochrony skóry przed promieniowaniem słonecznym, ale zapominają o ochronie oczu. Rogówka, jest również podatna na oparzenia słoneczne i uszkodzenia wywołane promieniami UV kumulującymi się przez lata. Dlatego też ważne jest abyś nie zapominał o okularach słonecznych! Po wybraniu wymarzonej pary sprawdź również, czy zapewni Ci odpowiednią ochronę. Oto informacje, których powinieneś szukać:

· Filtr blokujący 99-100% promieni UVB i UVA (większość filtrów blokuje jedynie promieniowanie UVB)

· Ochrona UV 400

· Filtr ANSI Z80.3

 

Noś soczewki kontaktowe z filtrem UV

Mimo, że soczewki kontaktowe z filtrem UV nie zastąpią dobrych okularów z pewnością pomogą chronić Twoje czy. CooperVision oferuje szeroką gamę soczewek kontaktowych z filtrem UV. Zwrócić się do swojego specjalisty, aby dobrać odpowiednie dla Ciebie soczewki. 

 

Korzystaj z okularków/ gogli do pływania

Nawet jeśli nie otwierasz oczu pod wodą pamiętaj o ochronie oczu. Woda, niezależnie od tego czy to basen, jacuzzi lub staw, stanowi potencjalne źródło zakażenia bakteryjnego. Pamiętaj też aby nigdy nie korzystać z soczewek kontaktowych gdy przebywasz w wodzie!

 

Unikaj suchego powietrza

W upalne dni, ochłoda jaką daje wentylator czy klimatyzacja jest dużą pokusą. Niestety obie metody prowadzą do wysuszenia powietrza co przekłada się na suchość soczewki kontaktowej. Szczególnie problematyczna jest klimatyzacja samochodowa ustawiona bezpośrednio na twarz kierowcy lub pasażera. Pamiętaj o nawilżaniu powietrza i nie zapominaj o częstym mruganiu co pozwoli naturalnie zwilżyć soczewkę.

 

Stosując się do powyższych  wskazówek, możesz bez przeszkód korzystać z soczewek kontaktowych przez prawie całe lato!

Więcej postów na blogu

To jest wyrób medyczny.

Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.

Prowadzący reklamę: CooperVision Poland Sp. z o.o. Producent: CooperVision Manufacturing Ltd. Upoważniony przedstawiciel: CooperVision CL Kft.