Długo wpatrujesz się w monitor komputera? Uważaj!
5 ćwiczeń rozluźniających mięśnie oczu

Długo wpatrujesz się w monitor komputera? Uważaj! Częste i długotrwałe napinanie mięśni oczu jest ich największym wrogiem. Jak zatem chronić oczy? Wypróbuj 5 ćwiczeń rozluźniających.

20 minut dziennie. Tyle wystarczy, by poprawić samopoczucie, zminimalizować bóle głowy, a nawet poprawić widzenie. Regularnie stosowana gimnastyka rozluźniająca oczy przyniesie korzyści wszystkim, którzy codziennie spędzają przy komputerze wiele godzin. Ćwiczenia rozluźniające najlepiej wykonywać co 3-4 godziny. Nie zajmą Ci dużo czasu, a gwarantujemy, że odczujesz poprawę!

ZANIM ZACZNIESZ

Przede wszystkim rozluźnij ciało – zwłaszcza mięśnie karku i szyi. Kiedy są napięte, uciskają włókna nerwowe, co zaburza widzenie. Usiądź wygodnie, wyprostuj plecy, zrób kilka spokojnych ruchów barkami, delikatnie poruszaj głową do przodu, do tyłu i na boki, weź głęboki wdech. Jeśli chcesz, możesz się także przeciągnąć. Następnie przystąp do ćwiczeń oczu.

Ćwiczenie 1

Wydrukuj grafikę z przewróconą cyfrą 8 (nieskończoność) i przesuwaj wzrokiem po jej kształcie. Powtórz 5 razy w jedną i w drugą stronę.

Ćwiczenie 2

Odsuń lub odwróć się od komputera. Przez kilka (6-8 sekund) intensywnie mrugaj oczami. Powtórz 5 razy z 30 sekundową przerwą pomiędzy seriami.

Ćwiczenie 3

Połóż dłonie na otwartych oczach ze skrzyżowanymi na czole palcami. Zamknij oczy i zrelaksuj się. Po chwili zobaczysz intensywną czerń. „Patrz” na nią przez ok. 2 minuty. Po otwarciu oczu możesz intensywnie mrugać przez kilka sekund (jak w ćwiczeniu nr 2).

Ćwiczenie 4

Lewe oko zakryj lewą dłonią. Weź ołówek do prawej ręki, wyprostuj rękę w łokciu i unieś go na wysokość oka. Przez minutę zataczaj ołówkiem koła, podążając okiem za kształtem, który rysujesz w powietrzu. Powtórz ćwiczenie na drugie oko. 

Ćwiczenie 5

Usiądź wygodnie, zamknij oczy, a dłonie skrzyżuj na karku. Napnij mięśnie twarzy i szyi. Zaciśnij powieki i przez kilka sekund wstrzymaj oddech.  Po chwili odetchnij, otwórz i wytrzeszcz oczy. Powtórz 3 razy.

Więcej postów na blogu

To jest wyrób medyczny.

Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.

Prowadzący reklamę: CooperVision Poland Sp. z o.o. Producent: CooperVision Manufacturing Ltd. Upoważniony przedstawiciel: CooperVision CL Kft.