Oczy są zwierciadłem duszy. Niestety mogą też zdradzać nasz wiek! Skóra wokół oczu jest zdecydowanie cieńsza niż w innych partiach twarzy dlatego też dużo szybciej pojawiają się na niej zmarszczki. Na szczęście nasz organizm codziennie produkuje nowe komórki, które mogą odbudowywać zniszczenia. Poniżej przedstawimy 5 wskazówek co zrobić by długo cieszyć się młodym wyglądem:


1-Wysypiaj się
Nawet dwudziestoparo latkowie wyglądają na zmęczonych po nieprzespanej nocy. Nic nie pomoże Twoim oczom wyglądać świeżo jak dobry, 8 czy 9 godzinny sen. Pamiętaj aby poduszka dawała Twojej głowie właściwe oparcie co zapewni dobre mikro krążenie i zapobiegnie opuchnięciom pod oczami.
2 – Maluj się delikatnie
Przy makijażu okolic oczu mniej znaczy więcej. Zbyt duża ilość podkładu czy pudru osadzi się w drobnych zmarszczkach i załamaniach cery uwidaczniając je. Kolejna wskazówka to podkreślenie brwi i linii rzęs kredką co optycznie je zagęści i sprawi, że Twoje oczy będą wyglądały atrakcyjne. Nie zapomnij wytuszować rzęs, ta prosta czynność sprawi, że Twoje oczy „otworzą się” i będą wyglądały na większe.
3 – Nawilżaj, nawilżaj, nawilżaj
Najlepiej dwa razy dziennie, wieczorem i rano, używając specjalnych kremów i żeli nawilżających odpowiednich dla delikatnej skóry wokół oczu. Pamiętaj też o nawilżeniu skóry od środka. Wypijaj minimum 8 szklanek wody w ciągu dnia!
4 – Kolejny powód aby rzucić palenia
Nic nie wpływa tak negatywnie na blask Twojej skóry i jasność oczu jak toksyny zawarte w dymie papierosowym.  Rzucenie palenia jest bardzo trudne ale korzyści jakie płyną z podjęcia tego wyzwania są ogromne.
5 – Pozbądź się babcinych okularów
Nie ważne jak młodo wyglądasz i jak bardzo o siebie dbasz, w momencie gdy musisz sięgnąć po okulary aby coś przeczytać dodajesz sobie minimum 10 lat. Nie chcesz aby tak było – poszukaj alternatywy. Zapytaj Twojego specjalistę o soczewki multifokalne. Wśród szerokiej gamy produktów CooperVision (np. Proclear 1 day multifocal, Biofinity multifocal) na pewno znajdzie on soczewki odpowiednie właśnie dla Ciebie i dostosowane do Twojego stylu życia. 


Nie zapomnij, aby od czasu do czasu po prostu usiąść, połóż plasterki ogórka na powieki i zrelaksuj się! Oczy, w których widać szczęście i uśmiech są gwarantem młodego i promiennego wyglądu w każdym wieku!

Więcej postów na blogu

To jest wyrób medyczny.

Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.

Prowadzący reklamę: CooperVision Poland Sp. z o.o. Producent: CooperVision Manufacturing Ltd. Upoważniony przedstawiciel: CooperVision CL Kft.