Sezon wakacyjny w pełni! Czy Ty i Twoje soczewki kontaktowe jesteście gotowi na wyjazd?
Gotowa do podróży?

Sezon wakacyjny w pełni! Czy Ty i Twoje soczewki kontaktowe jesteście gotowi na wyjazd?
Jeśli podróżujesz za granicę, być może zastanawiasz się, jak dbać o swoje soczewki kontaktowe w podróży. Zastosuj się do poniższych porad. Dzięki nim będziesz mógł cieszyć się komfortowym użytkowaniem soczewek niezależnie od tego, gdzie akurat jesteś.

1. Uwaga na wodę – unikaj kontaktu soczewek z jakąkolwiek wodą. Odpada woda z kranu, destylowana, butelkowana. Bakterie i wirusy żyjące w wodzie mogą dostać się do soczewek i spowodować poważne zakażenia oczu. Do pielęgnacji soczewek używaj wyłącznie przeznaczonych do tego płynów. Przed każdym dotknięciem soczewek, koniecznie umyj ręce.

2. Rozważ zakup zestawu podróżnego – oczywiście soczewki kontaktowe i płyn do pielęgnacji można po prostu spakować do torby i jechać w świat. Zestaw podróżny ma jednak tę zaletę, że jest na tyle mały, by spokojnie zmieścić się nawet do niewielkiej torebki, a zawiera wszystko, co potrzebne w awaryjnej sytuacji, nawet minilusterko.

3. Nie przelewaj płynu do pielęgnacji soczewek do mniejszego pojemnika – takie rozwiązanie może się wydać kuszące, zwłaszcza że istnieją ograniczenia przewozu płynów w samolotach. Przelanie płynu do mniejszej butelki może mieć wpływ na jałowość roztworu, dlatego absolutnie nie należy tego robić. Jeśli wybierasz się w podróż samolotem, pamiętaj, żeby zabrać ze sobą małą butelkę płynu do soczewek. Jest też druga możliwość – soczewki jednodniowe, np. clariti® 1 day. Nie wymagają pamiętania o płynie do pielęgnacji i nie trzeba się martwić o sterylność. Wieczorem zużyte soczewki wyrzuca się do kosza, a rano zakłada nową parę. To bardzo wygodne!

4.Na wszelki wypadek wiedz, jakich soczewek i o jakiej mocy używasz – jeśli podróżujesz do kraju, w którym możesz mieć trudności z porozumiewaniem się, miej w pogotowiu informację o swoich soczewkach kontaktowych i kilku sprawdzonych frazach, które ułatwią Ci komunikację, kiedy np. zgubisz lub uszkodzisz swoje soczewki.

5. Spakuj okulary – nawet gdy uważasz, że to niepotrzebne, jeśli masz okulary, zabierz je ze sobą. Mogą Ci się przydać w nieoczekiwanych sytuacjach. Jeśli nie będziesz ich potrzebować, to świetnie. A jeśli jednak – będziesz zadowolony, że je ze sobą masz.

Sama podróż może być wystarczająco stresująca. Postępuj zgodnie z naszymi wskazówkami, ciesz się swoimi podróżami i nie zapomnij przywieźć z nich mnóstwa zdjęć!

Więcej postów na blogu

To jest wyrób medyczny.

Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.

Prowadzący reklamę: CooperVision Poland Sp. z o.o. Producent: CooperVision Manufacturing Ltd. Upoważniony przedstawiciel: CooperVision CL Kft.