Korzystanie z urządzeń cyfrowych prowadzi do nadwyrężenia nie tylko oczu, lecz także szyi i ramion, co w konsekwencji może doprowadzić do częstych migrenowych bólów głowy oraz innych poważnych dolegliwości.
Oświetlenie w miejscu pracy

Bez komputerów, smartfonów, czytników i tabletów trudno dziś sobie wyobrazić dzień. Niestety, korzystanie z urządzeń cyfrowych prowadzi do nadwyrężenia nie tylko oczu, lecz także szyi i ramion, co w konsekwencji może doprowadzić do częstych migrenowych bólów głowy oraz innych poważnych dolegliwości.

CO ZROBIĆ, BY ZWIĘKSZYĆ KOMFORT PRACY PRZY KOMPUTERZE

Oświetlenie w miejscu pracy pełni jedną z najważniejszych ról. Jeśli źródło światła znajduje się na środku pomieszczenia, a biurko z komputerem stoi w takim miejscu, że twarz pracownika jest skierowana do ściany, jego oczy będą się męczyć bardziej ze względu na odbijające się w monitorze światło zza pleców. W czasie pracy od ekranu nie powinny odbijać się światła i inne wyświetlacze, ponieważ będzie to powodować dekoncentrację i zmęczenie wzroku.

Po zakupie komputera lub monitora najczęściej nie zmieniamy ustawień jasności ekranu. To błąd, bo jasność należy dopasować do warunków otoczenia. Pomocna przy wyborze odpowiedniej jasności może być kartka papieru. Przykładając kartkę do ekranu lub monitora, ustaw jasność na poziomie najbardziej zbliżonym do koloru kartki.

ZMIEŃ NAWYKI

Na krótko przed położeniem się spać korzystasz z komputera, smartfona lub dłuższy czas czytasz na czytniku? Światło emitowane z tych urządzeń działa rozbudzająco i utrudnia zasypianie. Rezygnacja z czasu spędzonego przy urządzeniach cyfrowych przed snem sprawi, że szybciej zaśniesz, bardziej się wyśpisz i – co najważniejsze – dasz odpocząć oczom, na które czekają wyzwania kolejnego dnia pracy.

Przyjrzyj się swoim nawykom korzystania z komputera i innych urządzeń. Wprowadź zmiany, które pomogą zadbać zarówno o zdrowie fizyczne, jak i komfort pracy, w której spędzasz znaczną część życia.

Więcej postów na blogu

To jest wyrób medyczny.

Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.

Prowadzący reklamę: CooperVision Poland Sp. z o.o. Producent: CooperVision Manufacturing Ltd. Upoważniony przedstawiciel: CooperVision CL Kft.