Październik 12, 2013

Firma CooperVision - światowy producent soczewek kontaktowych ma zaszczyt ogłosić, że jednodniowe silikonowo-hydrożelowe soczewki kontaktowe MyDay® otrzymała prestiżową nagrodę Silmo d’Or.

 

Nagroda została przyznana we wtorek 26 września 2013 roku na 20-tej ceremonii wręczenia nagród Silmo d’Or będącej częścią międzynarodowych targów optycznych Silmo odbywających się w Paryżu i jednym z najważniejszych wydarzeń optycznych na świecie.

 

W tym roku wydarzeniu przewodniczył znany projektant Mathieu Lehanneur, który jednocześnie przewodniczył eksperckiemu jury w przyznawaniu prestiżowej nagrody w ośmiu kategoriach wyróżniających kreatywność i innowacyjność.

 

„Nagroda w kategorii najlepszy produkt kontaktologiczny” jest docenieniem zaawansowanych rozwiązań jakie soczewki MyDay® oferują zarówno specjalistom jak i użytkownikom soczewek kontaktowych zapewniając optymalne połączenie komfortu, łatwości zakładania i zdejmowania oraz tlenoprzepuszczalności.

 

Wprowadzone na początku września w całej Europie soczewki MyDay® (stenfilcon A) dzięki unikalnej strukturze Smart SiliconeTM, która tworzy sieć bardzo wydajnych kanałów, dużo efektywniej transportują tlen przez soczewkę. Potrzeba więc mniej silikonu dla osiągnięcia optymalnej tlenoprzepuszczalności, co pozostawia miejsce dla bardziej hydrofilowego materiału, pozwalając na stworzenie soczewki łączącej zalety soczewki silikonowej z zaletami soczewki hydrożelowej.

 

Po otrzymaniu nagrody prezes firmy CooperVision w Europie Mark Harty powiedział: „Jesteśmy zaszczyceni wyróżnieniem jakie otrzymała soczewka MyDay®. To wyróżnienie stanowi nagrodę za ciężką pracę jaka została włożona przy tworzenie soczewki, która wychodzi naprzeciw oczekiwaniom zarówno pacjentów jak i specjalistów. Jesteśmy dumni, że został nagrodzony produkt, który dostarcza współczesnym użytkownikom wszystkiego tego czego oczekują oni od jednodniowych soczewek kontaktowych.”

 

Aby dowiedzieć się więcej o soczewkach MyDay® odwiedź stronę www.coopervision.pl/soczewki-kontaktowe/myday

 

###

 

O firmie CooperVision

 

Firma CooperVision, część firmy The Cooper Companies, Inc. (NYSE:COO) jest jednym ze światowych liderów produkujących soczewki kontaktowe. Specjalizuje się w produkcji soczewek do korekcji astygmatyzmu i prezbiopii. CooperVision stale współpracuje z specjalistami prowadząc badania nad rozwojem produktów, oferując pełen zakres soczewek regularnej wymiany oraz soczewek jednodniowych cechujących się zaawansowanymi materiałami i własnościami optycznymi.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę www.coopervision.com 

 

Nagroda Silmo d’Or przyznawana jest za innowacyjność i kreatywność Przyznanie tego wyróżnienia zobowiązuje producentów, specjalistów i optyków do tworzenia produktów o jak najwyższej jakości by również .

By dowiedzieć się więcej odwiedź http://en.silmoparis.com/Visiteurs/Silmo-d-Or

To jest wyrób medyczny.

Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.

Prowadzący reklamę: CooperVision Poland Sp. z o.o. Producent: CooperVision Manufacturing Ltd. Upoważniony przedstawiciel: CooperVision CL Kft.