Czerwiec 06, 2013

MANCHESTER, WIELKA BRYTANIA, 6 czerwca 2013 — Dzięki głębokiemu zrozumieniu oczekiwań specjalistów, nawyków użytkowników soczewek jednodniowych oraz zaawansowanej technologii materiałowej, firma CooperVision Inc. (NYSE: COO) na konferencji Brytyjskiego Towarzystwa Soczewek Kontaktowych (BCLA) przedstawiła MyDay™ jednodniową soczewkę kontaktową.

Unikalna chemiczna struktura Smart Silicone™ w soczewce MyDay™ (stenfilcon A) tworzy bardzo wydajne kanały służące dostarczaniu tlenu do rogówki. Użycie mniejszej ilości silikonu niezbędnego do osiągnięcia pożądanego poziomu transmisji tlenu pozwoliło zwiększyć własności hydrofilowe materiału. Skutkuje to zwiększeniem zwilżalności powierzchni soczewki, wyższą zawartością wody i niższym - porównywalnym do soczewek hydrożelowych modułem sztywności.

W konsekwencji soczewka MyDay™ oferuje specjalistom i ich pacjentom optymalne połączenie komfortu, łatwości manipulowania soczewką oraz wysokiej tlenoprzepuszczalności niezbędnej dla zdrowego noszenia. Soczewka powinna być dostępna w Europie we wrześniu 2013 roku, a wprowadzenie jej na inne rynki planuje się z początkiem roku 2014.

“Wraz z rozwojem segmentu jednodniowych silikonowo-hydrożelowych soczewek kontaktowych, ciężko pracowaliśmy nad znalezieniem platformy dla soczewki spełniającej wszystkie wymagania zarówno ze strony użytkowników jak i przemysłu” powiedział Dennis Murphy, wiceprezes firmy CooperVision.

Dodaje: “Soczewka MyDay™ wyznacza nowe standardy dla całego segmentu jednodniowych silikonowo-hydrożelowych soczewek kontaktowych. Jest ona stworzona by sprostać potrzebom współczesnych ludzi, którzy żyjąc szybko i wygodnie, chcą czerpać z życia jak najwięcej bez nadmiernego wysiłku. Dzięki MyDay™ użytkownicy nie muszą już obawiać się soczewek kontaktowych.”

Badania kliniczne wykazały, że dziewięciu na dziesięciu pacjentów było zadowolonych z komfortu jaki oferuje soczewka MyDay™. W podwójnie ślepej, randomizowanej próbie użytkownicy porównywali soczewkę MyDay™ z obecnie wiodącą jednodniową soczewką kontaktową. Soczewka MyDay™ zapewniała lepsze właściwości spośród wszystkich mierzonych parametrów: komfortu, suchości, łatwości manipulacji soczewką (w zaskakującym stosunku pięć do jednego) oraz ogólnej satysfakcji. W dodatku po dwóch tygodniach noszenia, wysoka przepuszczalność tlenu w jednodniowej soczewce kontaktowej MyDay™ przyczyniła się do zmniejszenia zaczerwienia oczu, skutkując bielszym wyglądem oczu.

Keith Tempany, właściciel i jednocześnie specjalista w znanym salonie optycznym ‘Tempany’s’ położonym w Broadstone w Wielkiej Brytanii, po wypróbowaniu soczewek powiedział „Odkryłem, że soczewka MyDay™ jest jedną z tych soczewek, która nie uznaje kompromisów. Soczewka MyDay™ zawierająca Smart Silicone™ podnosi transmisję tlenu do poziomu wyższego niż wymagany do noszenia dziennego. Wysoka zawartość wody zwiększa ruchomość soczewki i przyczynia się do poprawy komfortu jej noszenia. Dzięki modułowi sztywności porównywalnemu do modułu soczewek hydrożelowych soczewka MyDay™ jest łatwa w manipulacji, a jednocześnie bardzo delikatna, co ułatwia przejście z dotychczas używanych soczewek hydrożelowych. Spodziewam się dużego zapotrzebowania wśród specjalistów, którzy rozumieją czego oczekują pacjenci w zoptymalizowanej soczewce.”

Mark Harty, prezes firmy CooperVision na Europę powiedział: “Mamy przyjemność wprowadzenia na rynek zupełnie nowego produktu, który na zawsze zmieni oblicze rynku jednodniowych soczewek kontaktowych. Zdajemy sobie sprawę, że soczewki silikonowo-hydrożelowe są obecnie najczęściej polecanym produktem do noszenia dziennego, jednocześnie postrzegane są przez niektórych specjalistów i pacjentów jako soczewki źle układające się na oku, niełatwe w manipulacji oraz niekomfortowe pod koniec dnia.

Mamy zamiar rozwinąć cały przemysł soczewek kontaktowych poprzez wprowadzenie soczewki MyDay™. Wprowadzając produkt, który stanowi optymalne połączenie komfortu, łatwości zakładania i zdejmowania soczewki oraz tlenoprzepuszczalności zapewniającej zdrowe noszenie chcemy dać specjalistom możliwość oferowania korzyści soczewek silikonowo-hydrożelowych jeszcze większej ilości pacjentów. Jesteśmy przekonani, że gdy pacjenci raz spróbują soczewki MyDay™, nie będą chcieli wrócić do poprzednio noszonych soczewek.”

Soczewka MyDay™ będzie dostępna w zakresie mocy sferycznych od -10,00 D do +6,00 D (w zakresie od +5,00 D do -6,00 D moce zmieniają się co 0,25 D, a w pozostałych mocach co 0,50 D). Soczewka dostępna będzie z krzywizną bazową 8,4mm, średnicą 14,2mm, grubością centralną 0,08mm oraz grubością krawędzi 0,07mm. Filtr UV będzie pomagał chronić oczy użytkowników blokując 75% promieniowania UVA i 99% promieniowania UVB.

To jest wyrób medyczny.

Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.

Prowadzący reklamę: CooperVision Poland Sp. z o.o. Producent: CooperVision Manufacturing Ltd. Upoważniony przedstawiciel: CooperVision CL Kft.