Sierpień 06, 2014

Obecnie spółka CooperVision oferuje najbardziej wszechstronną na świecie ofertę jednodniowych soczewek kontaktowych

PLEASANTON, w stanie Kalifornia, 6 sierpnia 2014 r. — The Cooper Companies, Inc. (NYSE: COO) zakończyła przejęcie spółki Sauflon Pharmaceuticals Limited, producenta i dystrybutora miękkich soczewek kontaktowych i płynów do pielęgnacji. Transakcja – o wartości około 1,2 miliarda dolarów amerykańskich – zapewnia spółce CooperVision możliwość oferowania specjalistom i użytkownikom soczewek na całym świecie najbardziej wszechstronnych opcji jednodniowych soczewek kontaktowych.

„Dzięki nowemu, wielostopniowemu modelowi zbliżamy się do kategorii soczewek jednodniowych. Dzięki dodaniu oferty produktów spółki Sauflon do naszych już i tak mocnych marek MyDay® i Proclear® przyspieszamy ofertę wielu rodzin soczewek kontaktowych przeznaczonych i sprzedawanych określonym segmentom użytkowników” powiedział Daniel G. McBride, Prezes spółki CooperVision, Inc. „To podejście zapewnia specjalistom możliwość oferowania soczewek jednodniowych przeznaczonych dla wszystkich kategorii użytkowników i na każdą kieszeń, co powinno jeszcze bardziej przyspieszyć wzrost działalności klientów i zwiększyć dynamikę segmentu.”

Rynek jednodniowych soczewek rośnie w tempie 10% w skali globalnej – szybko rozwijający się segment wśród soczewek kontaktowych. Marka clariti® – obecnie wchodzi w skład oferty spółki CooperVision – jest jedyną marką jednodniowych soczewek silikonowo-hydrożelowych, która obejmuje cały zakres korekcji wzroku (soczewki sferyczne, toryczne i wieloogniskowe), oferując dobre parametry użytkowe i opłacalność. Linię uzupełniają najwyższej jakości soczewki MyDay spółki CooperVision – które obecnie są wprowadzane na rynki pozaeuropejskie – oraz soczewki jednodniowe Proclear 1 z wykorzystaniem wyjątkowej technologii PC Technology™.

Ponadto pan McBride stwierdził, że „nabycie spółki Sauflon jest kolejnym elementem, oprócz zapewniania innowacyjnych produktów, usług i wsparcia, w naszym dążeniu do osiągnięcia pozycji najlepszego możliwego partnera biznesowego dla specjalistów na całym świecie. Nasze zespoły intensyfikują swoje wysiłki w zapewnianiu pomocy klientom w lepszej kapitalizacji nowych możliwości rynkowych takich jak migracja użytkowników do korzystania z soczewek jednodniowych".

Obecnie spółka CooperVision pracuje nad zjednoczeniem pracowników, procesów i działów badawczych obu spółek w celu zapewnienia klientom i użytkownikom soczewek najlepszego możliwego doświadczenia. Dopóki nie przekażemy innych instrukcji, klienci będą nadal współpracować z dotychczasowymi przedstawicielami i działami wsparcia oraz będą korzystać z dotychczasowych mechanizmów zamawiania spółki CooperVision i spółki Sauflon.

Kilka słów o spółce The Cooper Companies

Spółka Cooper Companies, Inc. („Cooper") jest spółką produkującą wyroby medyczne o zasięgu globalnym notowaną na giełdzie NYSE Euronext (NYSE:COO). Cel spółki opisuje hasło A Quality of Life Company™ (firma poprawiającą jakość życia pacjentów). Spółka skupia się również na dostarczaniu wartości akcjonariuszom. Spółka działa w dwóch jednostkach organizacyjnych: CooperVision i CooperSurgical. CooperVision wnosi nową perspektywę do korekcji wad wzroku i dąży do zapewnienia szerokiej oferty produktów wysokiej jakości użytkownikom soczewek kontaktowych oraz wsparcia zorientowanego na specjalistów. Natomiast CooperSurgical jest zorientowana na zapewnianie ginekologom wiodących na rynku produktów i opcji leczenia, aby poprawić opiekę ginekologiczną. W centrali spółki w Pleasanton, w stanie Kalifornia, pracuje około 9 000 pracowników, a produkty spółki są sprzedawane w ponad 100 krajach. Aby uzyskać więcej informacji, prosimy odwiedzić stronę www.coopercos.com.

Kilka słów o spółce CooperVision, Inc.

CooperVision, jednostka organizacyjna wchodząca w skład The Cooper Companies, Inc. (NYSE:COO) jest jednym z wiodących światowych producentów miękkich soczewek kontaktowych. Spółka produkuje pełną gamę soczewek jednodniowych, dwutygodniowych i miesięcznych wykonanych z nowoczesnych materiałów i charakteryzujących się doskonałą optyką. Spółka CooperVision ma długą tradycję w pokonywaniu najtrudniejszych wyzwań w korekcji wad wzroku takich jak astygmatyzm i starczowzroczność oraz oferuje najbardziej kompletną kolekcję dostępnych soczewek sferycznych, torycznych i wieloogniskowych. Dzięki połączeniu innowacyjnych produktów i wsparciu zorientowanemu na specjalistów, spółka, tworząc rzeczywiste korzyści dla klientów i użytkowników, wnosi świeżą perspektywę rynkową. Więcej informacji można znaleźć odwiedzając stronę www.coopervision.pl.

To jest wyrób medyczny.

Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.

Prowadzący reklamę: CooperVision Poland Sp. z o.o. Producent: CooperVision Manufacturing Ltd. Upoważniony przedstawiciel: CooperVision CL Kft.