Wraz z wiekiem nasze oczy zmieniają się. Z tego względu ważne jest, aby przynajmniej co roku odwiedzać swojego specjalistę, o ile nie zalecił on inaczej.

A jeśli nie mam swojego specjalisty? Jesteśmy tu, aby pomóc!

Jeśli jesteś zainteresowany soczewkami kontaktowymi z powodu niewyraźnego widzenia, zapewne będziesz musiał znaleźć optometrystę. To zawód medyczny, a osoba go wykonująca zapewnia rutynową opiekę, np. kontrolne badania wzroku. Okulista to lekarz medycyny, który może również przeprowadzać operacje oczu w przypadku poważniejszych problemów.

A to kilka porad dotyczących znalezienia odpowiedniego specjalisty.

Wybór miejscowego specjalisty

Bez względu na to, czy szukasz specjalisty w New Jersey, w Londynie czy w Kowloon poniżej przedstawiamy kilka sposobów podejścia do tych poszukiwań:

Weź pod uwagę potrzeby swojej rodziny w dziedzinie zdrowia oczu - jeśli masz dzieci, być może będziesz musiał znaleźć gabinet, który sprosta zarówno Twoim, jak i ich potrzebom. Może to okazać się bardziej dogodne dla wszystkich. W związku z tym zastanów się, jak daleko jesteś skłonny dojeżdżać na wizyty do specjalisty i jak to wpłynie na Twoją pracę i szkołę Twoich dzieci, tzn. czy będziesz musiał brać wolne z pracy i zwalniać dzieci z lekcji, aby móc odbyć wizytę.

Zapytaj o opinię zaufanych przyjaciół - przedzwoń do nich albo rzuć pytanie do grona znajomych na swoim ulubionym portalu społecznościowym. Czy ten optometrysta uważnie wysłuchał Waszych potrzeb? Czy gabinet jest otwarty w dogodnych godzinach? Cokolwiek jest dla Ciebie ważne - porusz tę kwestię i pytaj.

Zadzwoń do gabinetu - nie wahaj się zadawać pytań. Musisz dowiedzieć się, czy gabinet zaakceptuje Twoją polisę ubezpieczeniową, więc zapytaj o to od razu zanim umówisz się na wizytę. Inne nasuwające się pytania to: Jak długo prowadzą Państwo praktykę? Czy gabinet jest przyjazny dzieciom? W jakich godzinach jest otwarty gabinet? Czy macie Państwo stronę internetową, którą mogę odwiedzić?

Wybierając specjalistę ważne jest, aby wziąć pod uwagę różne czynniki i zadać wiele pytań. Przecież jesteś niepowtarzalną osobą z indywidualnymi potrzebami. Zarówno Ty, jak i specjalista chcecie tylko tego, co dla Ciebie najlepsze.

Niczego w tym artykule nie należy interpretować jako porady lekarskiej, nie ma on także na celu zastąpienia zaleceń lekarskich. W przypadku szczegółowych pytań, prosimy o kontakt ze specjalistą.

Więcej artykułów