W przypadku nowego użytkownika soczewek kontaktowych pierwsze tygodnie mają decydujące znaczenie. Musi on nie tylko zaadaptować się do nowych soczewek, w których dopasowanie zainwestowałeś swój czas i trud, ale także do nowych rutynowych czynności związanych z ich zakładaniem, zdejmowaniem, czyszczeniem i pielęgnacją. Nowego użytkownika soczewek kontaktowych warto skierować na stronę www.mamnowesoczewki.pl, na której znajdują się materiały video dotyczące zakładania, zdejmowania i pielęgnacji soczewek kontaktowych oraz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Na pewno często zdarza Ci się słyszeć od pacjentów, że dyskomfort jest głównym powodem ich rezygnacji z soczewek kontaktowych. Przyczyna tego dyskomfortu wiąże się niejednokrotnie z niewłaściwym użytkowaniem i czyszczeniem soczewek bądź też niestosowaniem się do zaleceń specjalisty dotyczących trybu noszenia.

Dlatego na stronach naszej witryny, przeznaczonych dla pacjentów, zamieściliśmy materiały, które pomogą im zaadaptować się do soczewek oraz przestrzegać zasad związanych z ich właściwą pielęgnacją. Skieruj swoich pacjentów na stronę Wsparcie dla nowych użytkowników soczewek, gdzie znajdą oni zrozumiałe, łatwe do zastosowania wskazówki dotyczące zakładania soczewek po raz pierwszy, ich właściwego użytkowania i pielęgnacji oraz gdzie dowiedzą się na co zwracać szczególną uwagę w ciągu pierwszych kilku dni. Znajdują się tam również ilustrowane poradniki „krok po kroku” oraz film video.

Możesz także pobrać ulotkę przypominającą o odwiedzeniu strony „Wsparcie dla nowych użytkowników soczewek” i wręczać ją pacjentom za każdym razem, kiedy po raz pierwszy przepisujesz im soczewki kontaktowe. Pacjent może umieścić ją na lustrze w łazience lub na lodówce – pomoże mu ona przestrzegać tych niezmiernie ważnych, rutynowych zaleceń. Przygotowaliśmy te materiały, ponieważ pragniemy pomóc Ci zapewnić pacjentom jak najlepszą opiekę.