Nasze korzenie w branży optycznej sięgają głęboko

Choć firma CooperVision powstała w 1980 r., jej początki sięgają jednak znacznie dalej.

Nasza spółka macierzysta, CooperCompanies, jest światowym producentem wyrobów medycznych i spółką publiczną notowaną na giełdzie NYSE Euronext (NYSE:COO). Grupa Cooper zatrudnia ponad 11 000 pracowników, a jej produkty sprzedawane są w ponad 100 krajach. Siedziba główna znajduje się w mieście San Ramon w Kalifornii, USA.

Początki grupy Cooper sięgają 1958 r. W 1967 spółka Cooper Tinsley Laboratories zmieniła swoja nazwę na Cooper Laboratories, Inc. Wraz z rozwojem globalnym spółki, zaczęto otwierać wiele nowych placówek na świecie.

A wynik? Wiele innowacyjnych rozwiązań, zarówno w chirurgii, jak i w branży soczewek kontaktowych.

W 1978 r. spółka została następnie poddana restrukturyzacji i podzielona na pięć niezależnych jednostek prowadzących działalność w osobnych, specjalistycznych segmentach rynku. Spółka CooperVision została utworzona w 1980 r. i od tego czasu staramy się kontynuować naszą wielowątkową historię.

Rozwój działalności i przejęcie innych spółek

Spółka CooperVision rozwijała się szybko.

W latach 80-tych i 90-tych nabyliśmy kilka spółek działających na rynku soczewek do oczu poszerzając gamę produktów oraz zwiększając wydajność produkcyjną. Ale nie poprzestaliśmy na tym. Nasz dział badawczo-rozwojowy również się rozwijał. To połączenie silnego działu rozwojowo-badawczego z dużą wydajnością produkcyjną okazało się później niezwykle korzystne dla naszej firmy, naszych partnerów i użytkowników naszych soczewek.

W 2005 r. firma CooperVision stała się trzecim największym producentem miękkich soczewek kontaktowych na świecie.

Kamieniem milowym działalności był rok podatkowy 2011, kiedy spółka CooperVision świętowała osiągnięcie wartości sprzedaży globalnej wynoszącej ponad 1 miliard dolarów. Czy spoczęliśmy na laurach? Zdecydowanie nie. Nadal się rozwijamy, wkładając wiele wysiłku w znalezienie nowych rozwiązań innowacyjnych, które pomogą zapewnić użytkownikom naszych soczewek lepszy wzrok i większy komfort

Za nami długa historia, ale zostań z nami, a zobaczysz jeszcze więcej. To dopiero rozgrzewka.