Optometry Giving Sight (Optometria przywraca wzrok)

Obecnie ponad 600 milionów osób jest albo niewidomych, albo niedowidzi z powodu braku dostępu do badań oczu i korekcji wzroku, do której często wystarczy para okularów.

Optometry Giving Sight pragnie to zmienić, do czego również dążymy my.

Optometry Giving Sight to światowa organizacja, która pomaga poprawić, a nawet w niektórych przypadkach przywrócić wzrok. Od 2007 r. organizacja przeznaczyła ponad 6,5 miliona dolarów amerykańskich na cele 57 różnych projektów w 32 krajach świata, pomagając zapewnić podstawową opiekę w dziedzinie zdrowia oczu ponad 4 milionom osób, w tym szkoląc ponad 2614 osób w zakresie zdrowia oczu na poziomie średniego personelu i udzielając wsparcia przy zakładaniu ponad 1100 ośrodków zdrowia oczu i laboratoriów optycznych.

Ich celem jest zapobieganie ślepocie i zaburzeniom widzenia przez zapewnienie dostępu do tego, co wielu z nas uważa za oczywiste - do profesjonalnych badań oczu i soczewek korekcyjnych.

Aby móc dalej wspierać ten szlachetny cel pracownicy firmy CooperVision na całym świecie przekazali 47. 137,86 dolarów w ramach wyzwania kampanii Światowego Dnia Wzroku 2012 (World Sight Day Challenge). Taką sama kwotę przekazała następnie nasza spółka macierzysta - CooperCompanies, zwiększając całkowitą sumę do 100 000 dolarów. Firma CooperVision nadal angażuje się w tę ogólnoświatową kampanię jako Platinum Global Sponsor.

Ułatwiliśmy to również Tobie. Zapraszamy naszych klientów dokonujących zakupu soczewek kontaktowych do przeznaczenia części lub całkowitej kwoty należnego im rabatu na cele dalszej działalności organizacji Optometry Giving Sight.