Czyniąc postępy w dziedzinie optyki skupiamy się na wykorzystywaniu technologii przynoszących prawdziwe korzyści osobom noszącym nasze soczewki kontaktowe.

A oto niewielka selekcja naszych osiągnięć:

Smart Silicone™ - przełom w świecie soczewek kontaktowych! Unikalna sieć kanałów silikonowych dla efektywnej transmisji tlenu i optymalnej skuteczności soczewki. Jest to mocno związane z właściwościami hydrofilnymi i pozwala na efektywne wykorzystanie silikonu, zapewniając wysoką przepuszczalność tlenu.

Końcowy rezultat to soczewka zapewniająca wyjątkową satysfakcję pod względem komfortu, zdrowia i użytkowania, co udowodniono klinicznie.

Technologia Aquaform® - dzięki naszej technologii Aquaform otrzymujemy naturalnie zwilżalne tworzywo umożliwiające tworzenie się wiązań wodorowych z cząsteczkami wody - zatrzymuje to wodę w soczewce i pomaga utrzymać jej nawodnienie bez konieczności stosowania płynów do pielęgnacji soczewek i środków nawilżających.

Dzięki unikalnym makromerom zbudowanym z długich łańcuchów silikonowych tlen przepływa swobodnie przez soczewkę. Te unikalne makromery silikonowe charakteryzują się mniejszą liczbą mostków między cząsteczkami, co sprawia że soczewki są bardziej miękkie i elastyczne niż soczewki silikonowo-hydrożelowe pierwszej, starszej generacji.

Tę fascynującą technologię wykorzystano do produkcji soczewek z rodziny Avaira® i Biofinity®, które dostępne są jedynie od producenta CooperVision.

PC Technology™ - krótko mówiąc, dzięki technologii PC nasze soczewki kontaktowe Proclear® pozostają przez cały dzień uwodnione w 96%, co pomaga utrzymać ich nawilżenie i komfort.

Faktycznie tworzywo, z którego zostały wykonane nasze soczewki Proclear jest jedynym materiałem, odnośnie którego FDA (Food and Drug Administration - amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków) zatwierdziła następujące oświadczenie: „może zapewnić większy komfort osobom używającym soczewki kontaktowe, u których występuje łagodny dyskomfort oraz inne symptomy mające związek z suchością oka podczas noszenia soczewek”.

Jak już powiedzieliśmy, jest to jedynie niewielka selekcja naszych osiągnięć w dziedzinie soczewek kontaktowych, które zapewniają większy komfort i więcej korzyści zarówno użytkownikom, jak i optometrystom.